Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54L akváriumba milyen halak...

54L akváriumba milyen halak valók ?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam, mindig akartam.

Milyen halakat érdemes össze tenni? Mennyit ? (Boltba mindenki mást mond..)

Tanácsokat is szívesen fogadok!

Köszönöm!



2023. ápr. 17. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Nálam elevenszülő fogaspontyok, főként platti vagy guppy voltak, egy időben neonhalak és egy Ancistrus. A létszámmal lehet matekozni, arra figyelni kell, hogy vannak igen szapora fajok, ha pl. beraksz egy ilyen akváriumba egy hím és 3 nőstény guppyt, záros határidőn belül teleszaporodják ;). Rajtuk kívül szerintem akár csigasügérrel is lehet próbálkozni, őket sem nehéz tartani, jópofa a viselkedésük, nem gond a kemény víz és elég könnyen szaporodnak.
2023. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Először olvass és kérdezz, addig semmit se vegyél (pl. [link] Érdemes elkezdeni összeírni egy szimpatikus összeállítást - ugye minden igénynek egyeznie kell az összes élőlénynél, nem annyira egyszerű feladat, mint amilyennek látszik. Figyelj rá melyik halnál mekkora az ajánlott csapatméret és minimális akváriumméret. Jó kutatást! :)
2023. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Húú, és itt még hányfélét fognak írni, csak várd ki :D


Én egyébként kisebb "rajhalakat" választanék, én legalábbis így hívom őket pl. guppy, neon stb., nincs sok igényük, de színesek, szépek együtt, és nem tépik a növényeket se, és egymást se.

Ancit ne, annak 90 liter körüli a vízigénye, takarítónak valami kisebb kellene pl. szívóharcsa, vagy talaj turkálónak Cory.


És igen, figyelni kell, hogy összességében se legyenek többen, mint kellene, hasonló legyen a vízigényük hőmérsékletben, keménységben stb. Növényeknél ugyanez, csak még a talaj és fény is szempont lesz például.

2023. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
78%

arra figyeljél hogy guppyból csak hímeket vegyél, mert egyrészt azok szép színesek másrészt különben rövid idő mulva tele lesz az egész akvárium velül. Nekem kollégiumban a szobatársamnak voltak guppyai és kb fél évente ki kellett tegyünk egy befőttes üvegnyit az utcára ajándékba (nyugalom mindig elvitte valaki, tehát nem ott főttek meg) mert annyi volt


újabban kisálatkereskedések néha átveszik őket ingyen, de nem mindig szeretik mert hogy elvileg betegségeket hordozhatnak

2023. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

En rajhalakat nem választanék. Ez bőven kevés hozzá. Nem tudom milyen lehet az akvárium elosztása, de ha pl. Neonhalakat nézel, akkor a testfelépítésükön is látszik, hogy ők szeretnek hosszan a térben kiúszni, kis áramvonalas testük van. Plusz a rajhalak esetében az is problémás, hogy ha túl kicsi a hely, akkor néha nem állnak csoportba.


Az aranyhalat szintén nem lehet, mert az hatalmasra nő.

En vagy raknák bele endler guppikat vagy talán egy bettát. A betta nagyon boldog lenne benne, főleg, hogy őket általában egy pár dl-es pohárban tartják a boltokban, pedig ennél azért sokkal nagyobb az igényük.


Egyébként, ha több halat szeretnél, akkor én egy fajtából tennék többet, mert szerintem ilyen pici esetén jobban mutat, mint az ha teljesen össze vannak zsúfolva.

2023. ápr. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 NTBS ***** válasza:
88%
Kistestű halak, kis helyigénnyel.
2023. ápr. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ilyeneket mint neonhal, anci stb nem ajánlom mert nagyobb helyet igényelnek. Akkor már inkább kistestű elevenszülők mint guppi, platti (egyszerűbb csak hímeket tartani, de ezt már írták). Hátul sűrűbb, hínárszerű növényzettel, elől több úszótér, kicsit erős áramlás.

Vagy egy betta pár csigával. Sűrű növényzet, a felszín közelében is, szinte 0 áramlás, inkább mocsár-jellegű látkép (a jó értelemben mocsár-jellegű :)).

Vagy garnélákat. Sok moha meg egyéb növények.

Vagy lágy vizes nanohalakat. Ehhez ugye lágy víz kell ha a csapvized alapból túl kemény.

Utóbbit ajánlom legkevésbé kezdőknek, viszont még mindig sok lehetőség maradt. Mit szeretnél látni leginkább?


Illetve:

[link] , [link] , [link] , [link]

2023. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ja, igen. Mielőtt bármit megvennél előbb alaposan olvasd át legalább az ajánlott oldalakat. Meg tudom ajánlani a többi kérdést is. Persze ha valami nem tiszta nyugodtan kérdezz, többen is szívesen segítünk. Viszont a halak megvásárlása tényleg az utolsó lépések egyike legyen.
2023. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!☺️

Pici halakat szeretnék nyilván mivel egy kicsi akváriumrol beszélünk, majd szeretnénk nagyobbat idővel, de azt egyedileg csináltatni kell majd 🙈 meg hat oda nagyobb tudás kell majd 🤔

Olyanokat néztem, hogy guppi, platti, neon, esetleg molli meg egy alganyalo illetve egy tapi

No ezeket lehet egyben tartani ? Vagy nem? Hány db ajánlott?

(Állat kereskedést felhívtam de szerintük mehet minden.. gondolom így adják el vagy nem tudom 🤷🏻‍♀️)

Esetleg ajánlani tudok valami “egzotikus halat”? (Nyilván itt nem a legkényesebb balra gondolok)

Ja a sziámi harcost mondtak, illetve a vitorlás halat, de van aki azt mondja megöli a többit van aki szerint nem .. van aki azt mondja elég ekkora akvárium van aki azt hogy nem, illetve aki szerint egy egy elég van aki meg azt mondja csapatba 🤷🏻‍♀️ szóval elég tanácstalan vagyok hogy most mivan. Az internet szinten megoszloan írja ..

Víz hőmérséklet mennyi legyen ? Van aki 24 et mond van aki 26.

Illetve takarítás milyen gyakran? Meg teljesen ki pakolva vagy csak leszedni a víz felét ?

Enni mikor és mennyit adjak? (Pl egy teas kanál vagy Evo kanál )

2023. ápr. 18. 08:36
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vitorlást ekkora akváriumba semmiképpen sem.

Az összes hal igényét megtaláloda fent linkelt oldalakon, olvasd el kérlek.

2023. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!