Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy kb.2 hetes kis plattit...

Ha egy kb.2 hetes kis plattit egy 5l-es befőttes üvegben tartanék levegőztető, és fűtés nélkül, lenne vmi baja?

Figyelt kérdés
December 25-én engedhetem be a többi közé, mert akkor éri el azt a méretet, hogy a többi hal ne egye meg. Hogy tudnám megoldani, hogy ne egy kis szülőhálóban kelljen addig élnie? Csak egy fűtésem van. Esetleg talán azt a nagy akváriumból tudnám nélkülözni, de a levegőztetést, azt nem. Ja és növényt, meg aljazatot is tudnék biztosítani neki.
2010. okt. 9. 12:39
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Egy Y ág és egy szabályozó csap beiktatásával az üvegbe is tehetsz egy kicsi porlasztót.Kevés folyami sóderrel egy kis mohával, valami úszó növénnyel, egész otthonosan berendezhető,pár db ivadék részére.Az üveg hátsó felére ragassz egy sötét papírt, vagy ruhát.A fűtést kell megoldani valahogy, mert a platti eléggé meleg igényes, főleg ivadék korban.Ha ezt nem tudod megoldani inkább maradjon a szülőszobában.Mekkora most és milyen halaid vannak? Milyen meleg lenne szobahőmérsékleten a víz, fűtés nélkül?
2010. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak ő az egyetlen ivadék. A nagy 112 literes akvárium vize 22-23C°. Belső szűrőm van, ami levegőztető is egyben. Az akváriumban van méh: 2 guppi, 3 pink dánió, 6 neonhal, 2 szifó, 4 platti, és ő az 5.
2010. okt. 9. 14:23
 3/10 A kérdező kommentje:
És a belső levegőztetőbe hiába raknék Y-t. Valami olyan megoldás kellene, amit házilag is el tudok készíteni. Bár inkább hagyom. Csak nem lesz neki szűk az a háló? A háló minden oldala 14-15cm.
2010. okt. 9. 14:36
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Akkor nyilván, belső motoros szűrőről van szó, és nem levegőztetőről, azt valóban nem lehet elágaztatni.Ha eléri az 1,5-2 cm nagyságot, este kiengedheted villanyoltás után.Nincs értelme kivenni az elletőketrecből, viszont egy kis mohát így is tehetsz be hozzá, hogy algázhasson.Ha többre nem is, de legalább 24-25fokra felfűthetnéd a vizet, ha állítható a fűtő, a 23 fok határeset a dánióknál és a plattinál is.A kivitelezhető megoldást leírtam az előbb, tehát növények sötétített hátrész óvatos etetés 3 naponta 20% vízcsere és persze az ételmaradékot azonnal ki kell venni.De tényleg hagyd, jó helyen van az elletőben.
2010. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom emelni a hőmérsékletet. Kaptuk az akváriumot, ezzel a fűtővel, és nem állítható. Mohát meg nem tudok sehonnan sem szerezni. :(
2010. okt. 9. 16:07
 6/10 A kérdező kommentje:
A szűrő levegőztető is.
2010. okt. 9. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb neki a nevelő hálóban, mint egy befőttes üvegben, ne hülyéskedj. Arra van kitalálva. Én 10-15 ivadékot is neveltem már benne, teljesen jól érezték magukat, jávai moha persze tényleg jó ötlet. De egy ekkora akváriumban, ha vannak növények és bújkálók semmi baja nem lesz, nálam nem is kergetik az ivadékokat, olyan lusták a halaim... :)
2010. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez az első ivadék amit nevelek, ezért inkább hagyom a hálóba. Majd a guppi szülésnél kiderül hogy mennyire lusták az én halaim. :)
2010. okt. 9. 19:45
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha sűrű növényzetet ültetsz és úszó növényed is lesz bőven, sok kishal életben fog maradi, ennyi elevenszülő között.Nálam vitorlások és gurámik között is jó pár túléli az ivadék kort.Jó rejtek a vizisaláta gyökere, a tüskéshínár, az úszó májmoha,a jávai moha ,de bármi megteszi, ha hagyod elszaporodni.Ne aggódj lesz halad bőven, ha beindulnak, ellető ketrec nélkül is.Karácsonyra kérhetsz még egy akváriumot, ha mind felszeretnéd nevelni.:D
2010. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Marad a hálóban, a kis csigával együtt. :D
2010. okt. 10. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!