Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Jbl külső szűrőm és...

Moszkito80 kérdése:

Van egy Jbl külső szűrőm és szivárog belőle a víz! Ha kicsit megdöntöm oldalra akkor folyik a víz a felső része alól!Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 09:58
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Tömítéseket ellenőrizted? Szoktad bekenni valamivel (pl: szilikonzsír, vazelin) összerakás előtt? Rendesen van összerakva/ minden a helyére talált stb?
2023. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én zenehallgatásra szoktam használni a jblt
2023. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne abban tartsd a halakat.
2023. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kizárásos alapon, ha mechanikai sérülés nincs, értsd nincs megrepedve a gép, akkor csak a tömítéssel lehet a gond.

Honnan vetted, mikor, van e rajta gari... a jbl azért egy neves cég (-nek hazudja magát) elvileg jó garanciális feltételekkel, és alkatrész ellátottsággal (legalábbis elvileg ezt fizetjük meg, mikor a márkanevet megfizetjük) szóval orvosolhatónak kéne lenni a problémának.

A gumitömítés nyilván képes elöregedni, ami lassítható a szakértő #1-es hobbitárs ajánlásaival, de alapvetően "kopó" (legalábbis amortizálódó) alkatrész, ezért karbantartást, és időközi cserét igényel.

2023. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Megkaptam a privát üzeneted* ami szerint mindent többször megnéztél s vazelinnal is kented a tömítéseket. S azok rendben vannak, nincs sérülés rajtuk, illeszkednek rendesen? Én egy tömítéscserét megpróbálnék. A fülek/ csatok zárják a tetejét rendesen?

Ha ezek helyrehozása sem oldja meg a dolgokat akkor félő ,hogy az egész szűrőt cserélni kell :/ Hátha valakinek van jobb ötlete.


*amit nem is értek miért privátba kaptam. Nem első eset ,hogy valakitől mondjuk úgy indokolatlanul kapom privátba a választ. Vannak akik összekeverik s azt hiszik a “privát üzenet” fül olyan mint mondjuk Facebook-on mikor valakinek kommentesz akkor megjelöli a nevét? Nem probléma, ne úgy értsétek ,hogy én most ezen problémázok, csak fura s nem túl effektív mert így lehet valaki lemarad valamiről pedig tudna jó tanácsot adni.

2023. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek akik mindjárt nekiállnak cimbizni, ne akadj fent ezen!

Csatlakozó felületek és a tömítés ellenörzése. Vazelint nem oda kell kenni. Felesleges végigtaknyolni. Lehet pont ezzel nyírod ki a tömítést.

Összerakásnál figyelni kell arra hogy ne legyen odacsípve sehova.

Ha megdöntve jobban folyik, akkor ott nem is jó valami... levegős. Ja a tömörtelenség miatt.

Meg kell nézni biztosan a két rész illesztésénél szivárog-e, nem máshonnan csöpög oda.

2023. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!