Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algás a koponya díszlet a...

Algás a koponya díszlet a vízben. Mivel takarítsam?

Figyelt kérdés
2023. máj. 3. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl. körömkefével, ha ki tudod venni
2023. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Régi használt fogkefe. Tisztításnál ne használj mosogatószert vagy egyéb nem természetes szert. Ecettel szabad tisztítani mindent ami az akvárium vizével kapcsolatba kerül.
2023. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ontottem a vizbe hypo-t. Azt olvastam,hogy 3 nap alatt lejon magatol. Halakat addig szedjem ki? Anyu azt mondta,hogy maradhatnak,nem lesz bajuk. Mondjuk 0 amugy se szereti oket takaritani. Nem szedném ki,mert tok jol be van epitve a halaknak.
2023. máj. 3. 16:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért en kiszedtem oket,most egy lavorba vannak. csak neha fujok be nekik levegot,mert a bubiztato nem fer el benne allitva
2023. máj. 3. 16:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hypo és a halak nem igazán barátok...
2023. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a kérdés elég gyorsan rossz fordulatot vett. Kicsit TROLL gyanús is...

Állatok életterébe öntöttél hypo-t? Lemarja az algát 3 nap alatt, kicsivel hamarabb a halaiddal is végez, a szűrést végző baktérium kultúrával pedig szempillantás alatt.

Lavórba nem tesszük a halakat napokra szűrés nélkül meg végképp nem.

2023. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Hypo??? Jesus...jó,hogy kiszedted őket.Anyukád nem túl következetes.
2023. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én meg már azt hittem ,hogy az 1.-es válaszával meg is van oldva ez a kérdés. Nem mondom szép fordulatot vettünk… ha a halakhoz öntöttél hypo-t akkor nemsokára az ő koponyájuk lesz a díszítés.

Jó ,hogy kivetted őket csak épp nem igazán fogják kihúzni napokig egy lavorban szűrő vagy legalább levegőztető nélkül. S ha már itt tartunk írhatnál a tartási körülményekről (pl: mekkora akvárium, milyen szűrés, növényzet, halak száma (pontosan, fajonként), talaj, dekoráció, vízcserék mikor mennyi hogyan stb-stb).


Így elöljáróban annyit ,hogy ebből alapos restart lesz. Ezért kérdeztem rá a tartási körülményekre ,hogy ha már amúgy is mindent a nulláról kell kezdeni akkor csináljuk jól.

2023. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

NEEEEEEEmmmmm!!!

Dehogy is!!

Elotte kiszedtem oket a vizbol.

2023. máj. 4. 08:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Akkor kezdjük az alapokról. A hypo dobozára rá van írva, hogy mérgező, maró hatású, főképp a vizi elővilagra rendkívül veszélyes. Ezek tudatában ülj le és gondolkozz el larjta, legyszives!


Aztán öntsd ki a vizet az akváriumból. A növények, ha voltak benne dobd ki, mert a hypotól már úgyis a végüket járja.

A dekorációt szedd kis és alaposan mosd le, körömkefével az algát pucold le, majd öblítsd és forró vízben ferőtlenítsd, hagyd kihülni.

A homokot úgy ahogy van, dobd ki az aljából, és vegyél bele újat, úgy, hogy kb 3-6cm legyen az akvárium alján.

Vegyél új növényeket, 3-4 fajtát vedd ki a kosárból és ültesd bele a homokba. Tegyél a vízbe kevés dekorációt. Melegítőt, szűrőt, hőmérőt.

Mivel már vannak halaid így vegyél a vízhez megfelelő szert amit ajánlanak a boltban... Majd tedd bele a vízbe a halakat, és imádkozz, hogy túléljék a kalandot. Szerezz par darab rákocskát, esetleg algaevőcsigát, valamint csigaevő halat vagy csigát... Majd hagy béké az egészet és ügyelj a megfelelő biológia kialakulására. Ha szükséges fél évente reszleges vízcserével friasítsd az akváriumot.


Ajánlom még, hogy olvass rengeteget a mérgekről, és az akváriumokról, és próbálj meg legközelebb előre tájékozódni mindenben....

2023. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!