Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék a kertitóba halakat...

Szeretnék a kertitóba halakat telepíteni. Milyen halakat ajánlanátok, amik alkalmasak 1500 literes tóba?

Figyelt kérdés
A tó még nincs elkészítve, de nagyjából a méretei 1.5m széles 2m hosszú és a mélysége 1 méter körül lenne. 1500-2000 liter körül lenne az űrtarlma. Mivel a tó olyan helyen van, ahol nagyon sokat éri a nap nyáron, így elérheti a tó hőmérséglete a 36 fokot is a nyári kánikulában. Ezt abból feltételezem, hogy a szomszéd 15 köbméteres medencéje is volt már ennyi. Ami megoldaható lenne, hogy a tó köré ültetnék magasabb növényeket, amelyek árnyékot tartanának a tónak.

2023. máj. 14. 18:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én koi halakat szerettem volna, de attól tartok nem lenne jó, mivel elég kicsi a tó. Ti mit gondoltok? Ja, és a szűrő, milyet javasolnátok? Én ezt a típust néztem ki: Pontec PondoRell 5000 UVC
2023. máj. 14. 18:21
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem tó, hanem egy nagyobb gödör.
2023. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Az egy méter mélység nagyon kevés. Nyáron túl fog melegedni nagyon hamar, rengeteg vizet kell pótolni bele. Ha ilyen lesz ne rakj bele gerincest, se a nyarat, se a telet nem élné túl.
2023. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mekkorának kellene lennie legalább?
2023. máj. 14. 18:35
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Koihoz 25 m3 körül.
2023. máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Találtam egy cikket hozzá, ez alapján el tudsz indulni: [link]
2023. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha nem koi halak lennének, hanem valami más, aminek elég ez a nagyobb gödör is? Milyen ilyen halak vannak?
2023. máj. 14. 18:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a törpeharcsa ami kibírja ezt, annak béllégzése van, de ha normális téli hideg lesz az is ki fog fagyni.

Egyszerűen egy napos helyre telepített pici tó alkalmatlan gerincesek tartására. Vagy nyáron levegőzteted a tavat, de akkor is csak valami nagyon igénytelen hal jöhet számításba.

2023. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
értem
2023. máj. 14. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyan én nem értek hozzá, de nem megoldás, hogy este berak fagyóba egy 5les tálba vizet, reggel kiszedi, az óriásjeget kipattintja a műanyagtálból és berakja a tóba, hogy hidegen tartsa nyáron? Telepít bele pár növényt, és utána egy két halat/teknőst? Hogy lehet, hogy kicsi akváriumokban elélnek a halak, tekik, de a 1,5-2 méteres, 1 méter mély tavában nem bírnák ki? Békák? Rakhatna a tó aljába sarat(földet), sokat, hogy beáshassák magukat a halak/békák télre, vagy ideiglenesen kiszedhetné őket télre, pár növény.. Miben más ez, mint egy aksi?
2023. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!