Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akváriumba milyen...

80 literes akváriumba milyen halakat tennétek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 17:47
1 2
 1/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Rengeteg lehetőség van szóval kicsit szűkítsük a kört, pl: milyen szűrés, növényzet (milyen, mennyi), vízkeménység, aljzat, dekorációk; mik a tervek/ vannak-e már elképzeléseid/ van-e olyan faj amit mindenképp tartanál? Stb.
2023. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Barnabas333 ***** válasza:

Sügéreket nem, amibe a Vitorlás is bele tartozik. Diszkosz is nagy.

Pár platti vagy 5 sávos díszmárna. Azért a 80-as nem olyan nagy.

Sima tetra ha tetszik, nem a GMO-s színezett.

Piros fejű pontylazacnak vagy neonnak min. 100-120 kellene.

2023. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 pár pillangó törpesügeret
2023. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Barnabas333 ***** válasza:
3-as jó ötlet, de az nagyon kényes hal, kezdőnek nem való, fontos a víz minősége neki vagy csak pár hónapot fog élni. És ha valaki ilyen kérdést tesz fel, nem hiszem, hogy profi akvarista.
2023. máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Az 80 literes akváriumba könnyen tartható halakat ajánlok. A nano halakat javaslom, mivel több halat is tarthatsz együtt kényelmesen. A dániók nem annyira igényesek a vizkeménységre.

A “nano halak” olyan halakat jelentenek, amelyek nem nőnek meg 3-4 cm-nél nagyobbra és nincs szükségük nagy úszótérre. A nano halakkal nem lősz mellé, 70 liter alatti akváriumokban. A nano halak nem terhelik meg olyan szinten a vizedet, mint pl. egy Molli vagy Xifó vagy egyéb nagytestű hal.

2023. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Barnabas333 ***** válasza:
Xifót is tehetsz bele, de 1-2 db-ot és ne szaporodjon, nekem annyi vígan elvan az 54-esben is. A többi xifót meg átettem a 140-be. Csak mivel képes átváltozni fiúvá, már két nőstény is tud, a fiúk meg imádják ölni egymást szóval ilyen szempontból nem egyszerű. De sokkal jobban szeretem a xifókat mint a mollit vagy plattit. Nálam a molli áll a harmadik helyen ha elvelenszülő, azt már soha többet nem szeretnék. Vagy egy pár platti is mehet bele. Ha nincs sok növény úgyse nagyon lesznek útódok plattinál. A molli és xifó sokkal szaporább, legalábbis amit nálam tapasztalok.
2023. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6 Barnabas333


Xifót ne. Nekem is volt (többször is) s még a 100 litert is igen határesetnek éreztem, 54 literesbe meg pláne nem raknám… Na meg 1-2 kevés. Nagyon könnyen csipkelődőssé, életunttá válhatnak ha kevesen vannak. Az ilyesmi nagytestű elevenszülők mint xifó és mollyk sokkal jobban mutatnak nagyobb akváriumokban nagyobb létszámmal. Szerintem fényévekkel jobb mindenki számára mondjuk 200 literben látni egy normális létszámú csapatot mint valami kis akvában 1-2 halak bóklászni.


Viszont ha valami hasonlót szeretne a Kérdező akkor platti vagy guppik mehetnek. Kár ,hogy a Kérdező nem reagál, így nehéz érdemben segíteni :/


Egyébként ha jól tudom ez a nemváltás csak mítosz. Arról van szó ,hogy néhány domináns hím nagyon hamar mutatja az ivari jegyeket, míg a kevésbé dominánsak sokáig jobban hasonlítanak a nőstényekre. Majd később ők is elkezdenek “hímesedni”. Szóval simán lehet ,hogy a 2 külön rakott nőstényedből az egyik valójában hím volt s mivel külön raktad, nem volt másik hím ezért elkezdett “átalakulni”.

Meg még a nőstények képesek eltárolni a spermát, szóval simán szülhetnek akkor is ha már elválasztottad a hímektől.

2023. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barnabas333 ***** válasza:
7-es rendben. Egyébként egyetlen hím Xifóm van az 54-esben január óta és semmi baja egyedül, nem is bánt senkit, meg nem is szomorkodik. Bezzeg letettem 1 db platti lányt, ő elpusztult unalmában ott.
2023. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Barnabas333 ***** válasza:
7es a mítoszról csak annyit, higy teljesen más a méretük a született hímeknek. Jól látszik amikor egy nőstény alakul át hímmé, mindig ő lesz az erősebb hal, mert megmarad nagy darabnak.
2023. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tetra 600as belső szűrő van az akváriumban, élő növényzettel, néhány csigával amik a növényekkel érkeztek. Plattit és guppit gondoltam az akváriumba. Viszont a gyerekeknek nagyon tetszik az endler guppi és a neon,
2023. máj. 30. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!