Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élő tubifexet hogyan tartsak...

Élő tubifexet hogyan tartsak életben egy hétig is vagy tovább? Folyatni rá vizet az költséges. Tóban, szűrőben esetleg?

Figyelt kérdés
2023. máj. 31. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Befőttes üvegben. Legalább naponta cserélni kell rajtuk a vizet.
2023. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha hűtőbe teszed a befőttes üveget jobban eláll, bár nem túl higénikus. Ha nincs magasan a wc tartály tedd bele az üveget hogy a vízfelszín alatt legyen a szája. Így vizet spórolsz minden lehúzásnál és cserélődik a befőttes üvegben is. Sose etess frissen vásárolt tubifexet, akkor kezdj vele etetni ha már kiürült a béltartalma ha nem akarsz bélgyulladást kezelgetni.
2023. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem jó megoldás a wc tartály mert nálunk kemény a víz és attól elpusztulnak. Ha sokáig nem kapnak enni akkor meg azért.
2023. jún. 2. 05:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban voltak halaim, vettem egy adag tubifexet, otthon beraktam egy befőttesüvegbe, és cserélgettem rajta a közönséges csapvizet, ami itt elég kemény. Nem kellett etetni őket. Sosem volt vele probléma, csak akkor, ha nem cseréltem időben vizet, olyankor megbüdösödött és ki kellett dobni az egészet.
2023. jún. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én azért annyit olvastam róluk hogy szerves anyagot esznek a homokból vagy aprószemű kavicsból, és a kemény víztől elpusztulnak.
2023. jún. 2. 08:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit vásárolsz egyszerre, amit én vettem, egy hét alatt megették a halaim. Az eszembe se jutott, hogy a tubifex-et közben etetni is kellene. Nálunk karsztvíz jön a Bükkből, a patak is onnét eredt, amiből gyűjtötték a tubifexet, nem vettem észre, hogy ártana.
2023. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Irigykedek, akkor jó vizetek lehet!
2023. jún. 2. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Én tisztán már nem iszom régen, ásványvizet vettem sokáig, most meg egy szódagéppel csinálok szódát.
2023. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi sem bírjuk nem is akarjuk meginni a csapvizet, irtó klóros, na meg a sok hormont , gyógyszer maradványt nem tudják kiszedni, marad az ásványvíz.
2023. jún. 5. 08:04
 10/13 anonim válasza:

Én csapvizet iszom. Eddig nem nőtt még három mellem tőle. Igaz, nálunk nem duanvíz van, hanem karsztvíz, így valamivel szerencsésebb a helyzet gyógyszerek és hormonok tekintetében.

Viszont jó 20-22 nk keménységű. Ettől függetlenül a tubinak sosem lett semmi baja tőle. Etetni se etettem őket külön. Amit a boltban vettem adag, jó egy hétig kitartott. Legalább napi kétszer cserélgettem rajtuk a vizet. Így is valamennyi megdöglött. Etetés előtt egy finom szűrőn csapvízzel átmostam az etetni való adagot, hogy ne legyen köztük döglött, szétmálló, bűzös példány.

Egy hétnél tovább betárazni belőle szerintem nem érdemes, inkább mindig frissen venni.

2023. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!