Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 hetes akváriumban eléggé...

4 hetes akváriumban eléggé ramaty állapotban vannak a növények, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

4 hete indítottam egy 120 literes akváriumot. Igazából egy ismerősöm megmaradt cuccait használtam fel. Egy fluval 306-os szűrő, egy nagy zsák szűrőhomok, ami kb. 6cm vastagságra lett elég. Alatta van egy nagyon minimális jbl táptalaj. Kaptam növényeket is.: Rotala green, tündérhínár, kocsány nélküli ambúlia, hm, anubias, pár cripto féle meg van aminek nem emlékszem a nevére. Időközben halak is kerültek bele: 20db galaxy razbóra.

Sajnos a növények haldoklanak, pedig elvileg a "nagykönyv" szerint csinálok mindent.

Az új hajtások szépek, de ahogy nőnek úgy barnul az alja.

Napi 1ml tf planter és 2ml tf macro növénytápot kapnak.

A vizem Gh12 kh8 cseppteszttel mértem.

2 db 2400lumenee 6400k led reflektor világít napi 9 órában.

Esetleg tudna valaki segíteni?


2023. máj. 31. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen halak vannak benne??
2023. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket a tápokat nem használom de feltételezem jó a dózis. Algásodást nem írtál tehát nem etetsz túl, a részleges vízcseréket se felejtsd majd el. Sokan elhanyagolják a szénhiány jelentőségét pedig fontos. Ha a növények a felszín közelében jó vannak alul meg sorvadnak, némelyek kiágaskodnak a felszín fölé az szén éhségre utal. A jó ellátottságnál a hajtások alulról indulnak, a felszín közelében lelassul a növekedés. A szenet nem csak gáz alakban tudják felvenni, a "folyékonyszén" adagolása sokat segíthet ha minden más rendben van.
2023. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A tünetek utalhatnak foszfát hiányra. Ha ez a helyzet akkor vagy túl kevés a foszfát vagy a többi anyaggal való aránya nem jó s emiatt nem tudják felvenni.

S ahogy a 2. válaszoló írta egy kis carbo sem árt, bár nem hiszem ,hogy azzal lesz gond.


Még a fényre gyanakszom (s talán erre kicsivel több esélyt látok) ,hogy kicsit gyenge. Főleg mivel azt írod ,hogy a felső, új hajtások szépek. 2400 lumen 120 literre az 20 lm/l, ami éppen csak közepes fényerő. Ha a lámpa már öreg (több mint 2 éves) akkor pláne. Még egy ilyen lámpa talán kicsit sok lenne, viszont több módszer is van az utólagos csökkentésre, maszkolástól kezdve úszó növényekig.


Na meg tudom ajánlani Facebook-on a Növényes Akvaristák Közössége csoportot. Ott ugye könnyebb képeket felrakni s sokan tudnak tanácsot adni. Legalább is nálam sokkal tapasztaltabb emberek vannak ott, mindenképp megér egy próbát.

2023. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!