Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga! Hogyan szabaduljak...

Ecsetalga! Hogyan szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Van egy 70literes aksim, viszont mostanában a növényeken megjelent egy ecsetalga faj. Elég gyorsan terjed, növekszik. Azt olvastam neten, hogy ecsetalga a kevés Co2, és a túl kemény víz miatt fordulhat elő, ezért Co2 adagolása ajánlott, mert az lágyítja a vizet, és a hiányzo Co2-t is megadja. Nos, elkezdtem co2 tablettákat használni kb 1 hete, de egyáltalán nem javult, sőt, egyre gyorsabb ütemben növekszik.


Ha nem muszáj nem szeretnék vegyszereket használni garnéláim miatt, van esetleg valami ötletetek?


2010. okt. 14. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

A CO2 tabletta nem sokat ér, ahogy a CO2 sem az ecsetalga ellen.


Azt nem tudom, hogy hol olvastad, hogy a CO2 lágyítja a vizet de ez marhaság. Nem lágyítja, savasítja.


Megenni csak a moszatevő márna (Gyrinocheilus aymoneri) eszi meg, de azzal vigyázni kell, mert van egy megtévesztésig hasonló hal a piacon, ami viszont nem eszi meg.


Vagy ki kell szedni mindent és híg hidrogénperoxiddal mindent átmostni és áttörölgetni vele a növények leveleit. Ez nem a legbiztosabb megoldás, de segíthet.

2010. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ecsetalgát a (Crossochelius) siemensis eszi, nem az aymonieri. Hasonlítanak, de van egy siamensis-hez még jobban hasonlító hal.

Ha a hal nem kell és a vízcsere + kevesebb fény sem segít, akkor marad az ecsetalga elleni szer.

2010. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hektor98 ***** válasza:
[link] olvasd el az oldalt, nigro - nak sikerült , és másoknak is!
2010. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, nemtudom honnan vettem, hogy a Co2 lágyít, hülyeséget mondtam. :) Deszt vízzel lehetne lágyítani max.


Azt, hogy a Co2 jó az ecsetalga ellen, itt olvastam

[link]


Idézek:

"A kemény víz és CO2 hiányának megszüntetésével könnyen száműzhetők a fonal- és ecsetalgák az akváriumból. Fontos, hogy az utántöltéshez használt vizet (minőség, keménységi fok) is ellenőrizzük. Egyes esetekben ioncserélt-, vagy ozmózissal lágyított vizet is használhatunk."


Plusz halat nem szeretnék, mert így is sok van. Lemosni az összes növényt h2o2-vel meg kicsit macerás lenne, lévén nagyon sok növényem van, és ezek közül rengeteg a nehezen pucolható jávai moha. Aztán lehet, mégis megpróbálom, vagy érdeklődök valami hal/rák barát szerről.


Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 14. 13:16
 5/6 akva apor ***** válasza:
Én is ezzel küszködök nálam a leveleket támadják én levágtam a leveleket(amelyik algás volt)de hiába a frissz levelek is algásak lettel de csak eggyik növényemet támadták meg.
2012. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dekac válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem az alábbi módszerrel sikerült megfékezni, jelenleg egy élő darabot nem látok a 120 literes akváriumomban. Az elhaltakat lecsipegetik a halak.


Fogsz egy fecskendőt tűvel rajta, az előírásnak megfelelően ebből: ( [link] felveszed a megfelelő mennyiséget, szűrő(ke)t lekapcsolod, és ráfecskendezed az algára és az algás területre. Vársz egy percet míg hat a CO2 és indulhatnak a szűrők. Naponta, reggel szoktam elvégezni a műveletet.


Nekem 3 nap után elfehéredtek és totál kidöglöttek az ecsetalgák.


A Co2 meg amúgy is jó a növényeknek. :-) Utána meg Neked, hogy milyen szépek :-) Remélem tudtam segíteni!

2012. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!