Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minek visszaengedni a kifogott...

Minek visszaengedni a kifogott halat?

Figyelt kérdés
Minden horgász ezzel jön, hogy ők vissza engedik a halat, hogy más is kifoghassa, szóval ők sporthorgászok. De, minek teszik? Kihúzni a halat a vízből egy horoggal, lefotózni, meg megmérni, azért, hogy aztán vissza engedhessék, nem baromság ez? Ok, hogy kihalnak a halak, ha megesszük őket, meg a kishalakat vissza engedik, de nem lesznek a halak lelki sérültek, hogy nem tudják, hogy mi van??? Utána nem lesznek dilisek a halak, hogy nem mernek majd enni, meg semmit, mert félnek, hogy nekik annyi?
2010. okt. 18. 17:18
1 2 3
 21/22 geri998 válasza:

Szia!

Azért engedik vissza sztem mert sajnálják hazaengedni és megadják az esélyt a halnak is én is horgászom és én is vissaengedem és nem kapnak sztem sokkot mert akkor nem nagyon lehetne horgászni.

Remélem segítettem.

2012. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Platypus ***** válasza:
Én se nagyon értem, miért jó egy halat csak azért kifogni, hogy utána visszadobják. Szerintem ez egy mérsékelten állatbarát sport. Akárhogy is nézzük, ez egy olyan stresszhelyzet(és ezzel kockázat) az állatnak, amit csak és kizárólag azért kell átélnie, mert valaki szórakozni szeretne. Az más dolog, hogy az ember visszadobja a méreten aluli, tilalmi idő alatt álló vagy éppen védett halat, mivel azt eleve ki se akarta fogni. Az is egy érthető dolog, hogy az inváziós fajokat(törpeharcsa, naphal) akkor is agyonüti a lelkiismeretes horgász, ha nem akarja megenni. A halevéssel sincs problémám, ha húst akarunk enni, akkor valahol mindig meg kell halnia egy állatnak, a horgászat legalább nem nagyüzemi húsgyár. De csak úgy abajgatni a halakat, mert sport meg izgalmas, az már nem az én világom. Ha a horgászegyesületek végeznének valami környezetvédelmileg hasznos tevékenységet a befolyt pénzből, még azt mondom, egyensúlyban lenne a dolog, de mifelénk az a maximum, hogy elhordják a szemetet a horgászok után, és azt se mindig...
2012. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!