Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tesznek az akvárium...

Mit tesznek az akvárium vizébe, hogy sárga lesz?

Figyelt kérdés
Ma voltam több kereskedésben,mindenhol sárga színű vízben voltak a halak .
2010. okt. 18. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem valami fertőtlenítő lehet. Mikor én akváriumoztam, és x időnként bele kellett tennem a fertőtlenítőt, nekem is sárga lett, meg volt mikor kék:P ha olyan színű volt a fertőtlenítő. Egy idő után vissza nyeri a rendes színét a víz!


22/L

2010. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem belepisálnak és nem fertőtlenítő.

Egész egyszerűen annyi, hogy a megfelelő, jó, érett akváriumnak enyhén sárgás színének, algás illatának kell lennie. De attól, hogy sárgás, még kristálytiszta.

2010. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem kellene sárgának lennie, bár nem tudom, mennyire volt sárga. Ha sok a vízben a nitrál, (és más salakanyag, amit a szűrő nem szűr ki, csak vízcserékkel csökkenthető) lehet sárgás színe, ez viszont hiba.

Ha természetes úton akarsz sárgás-barnás vizet, olyan dekor kell bele, amiből csersav ázik ki. Pl. vasfa, mangrove gyökér, tölgyfa levél, platán kéreg, éger toboz stb. Amazonaszi (Rio-negro, barna vizes) biotop jellegű akiknál használják ezeket.

2010. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem annyira sárga szerintem, mint amire te gondolsz.

Ha megnézed, az összes tenyésztőnél és kereskedésben sárgás a víz. Érett, élő, ennyi az egész. De itt egy cikk is a témában:

[link]

2010. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább a dekorfákra tippelnék, vagy esetleg a növényes aljzatok színezik meg. Az érett víz, hát nem tudom, lehet benne valami, de nálam például fél éve-éve nem volt takarítás (persze van részleges vízcsere, talajporszívó, szivacskinyomkodás), kristálytiszta a víz, mégis érett, jó illatú (akvarista orral).
2010. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az érett víz, inkább egy kicsit a híg teára emlékeztet, az- az barnás. Az algás viszont zöld.A jó tőzeges enyhén barna , de inkább fekete.A gyökerek is inkább barnára színeznek.A bomlásterméktől elszíneződött víz, többnyire opálos is. A sárga szín lehet gyógyszertől pl aquafurán, vagy csak ilyen színű fénycsöveket használnak.A festett talaj is produkálhat elszíneződést és a tápok között is akad egy két festett vacak. Szerintem a sárga szín az egyik legrondább, mármint egy akváriumnál.Én is az orromra hagyatkozom, ha ilyen vizet látok.A víz nem lehet kellemetlen szagú, enyhén sem.
2010. okt. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amiket én láttam ,ugye eladásra kínált halak voltak benne ,nagyon kevés kavics az alján.sem növények sem más dekorok.csak halak,víz kavics.A lámpa fényétől nem lehet amivel megvilágítják az akit ?
2010. okt. 19. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!