Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barnul a tündérhínárom, mit...

Barnul a tündérhínárom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 napja ültettem el őket, az első két napon semmit se vettem észre azonban most a növény alsó kétharmada bebarnult és már csak a hajtáscsúcs zöld. Nem tudom hogy ez bajt jelent vagy normális !? Kezdő vagyok, valaki segítsen. Előre köszi
2010. okt. 23. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A hínárok a legigényesebb növények. A fényigényük nagyon intenzív, ha ezt nem kapják meg, akkor egyszerűen elrohadnak, mint az esetedben is. Vagy ruházz be egy (vagy több) sokkal nagyobb fénycsőbe, vagy válassz más növényeket.
2010. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát tulajdonképpen a tető alatt van 2 fénycső ami elég erős és 12 órát mennek naponta szerintem a fényigénnyel nem lehet baj. A hajtáscsúcs még mindig nagyon szép élénk zöld csak az alja barna...
2010. okt. 23. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor még amiatt is tönkremehetnek ezek a növények, mert a kereskedésekben, hogy minnél szebbek, tápszerezik őket és co2 rendszert is használnak. Ez jó, de ha hazaviszed és nem kapják meg ugyanezt, akkor nem lesznek toleránsak. Egy darabig élnek, amíg van tartalékuk, aztán elpusztulnak. Hány wattosak a fénycsövek és mekkora az akvárium?
2010. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az akvárium 112L és a fénycsövek pedig 2x 18W
2010. okt. 23. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:

A tündérhínár ki fog dögleni. Nekem is ezt csinálta.

De még úgy is, hogy nyomattam bele CO2-t + növény táp tablettát nyomtam a gyökeréhez mer az olcsóbb mint ezek a folyékony növénytápszerek, de nem ez e lényeg.


Igazából az a bajuk ezeknek a növényeknek, h a csapvíz túl kemény nekik. Bele kéne önteni egy 5 literes desztillált vizet, vagy ioncserélt vizet, (azt lehet kapni benzinkutaknál).


Ha van pár halad benne, a halak is termelnek CO2-t, csak elég keveset és az ürülékük tápanyagként szolgál csak hát az is kevés. Aztán meg érdemes olyan halat választani, ami nem rágja a növényt.


De meg nem biztos hogy megéri foglalkozni a dologgal :)


--------------

Inkább tars anubias növényt (abból is van sokféle változat, kisebb nagyobb levelű), a hínárok közül pedig azt a legsötétebb zöldet (nem tudom mi a neve), aztán vehetsz vizipáfrányt, jávai mohát (a mohát rákötheted cérnával vasfára, és akkor ránő a fára, az jól néz ki) meg az anubiast is rá lehet növeszteni a fára.

Kb ezek a növények amik megmaradnak tápozás, CO2 nélkül.

2010. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de mikor vettem, láttam h a boltban is nagyon igénytelen körülmények között volt tartva volt az akváriumba egy szűrő ami alig ment már meg egy fűtő nem volt semmi co2 amit láttam és az eladó is azt mondta hogy nagyon könnyű elültetni meg gyorsan nő....
2010. okt. 24. 14:46
 7/10 A kérdező kommentje:
és egyébként a teteje még mndig nagyon szép zöld csak az alja barna, de a tetején ahol zöld legfelül ilyen kis gömb van ami úgy tűnik mintha megfakadna a növény de az alja zavar.
2010. okt. 24. 14:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes a helyzet mert most kivettem vagy 5 ágat hogy van e gyökere és mind az 5 nek volt kis kb 0,5-1cm-es fehér gyökere ami mikor elültettem(6napja) nem volt.Megmarad???
2010. okt. 24. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyökeret ereszt, de attól még nem biztos, hogy megmarad.

Meg az is lehet h megmarad, csak az alja ronda barna lesz, a teteje meg zöld :)



[link]


Pl ebből nekem csak balról a második, az a sötétebb zöld hínár maradt meg, pedig pont az tetszett a legkevésbé.

1-2 hónapig a többi is megvolt, aztán jól megbarnultak.

2010. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem az egyik szál tündérhínár kezdett el alulról sárgúlni a többi nem! Azt csináltam, hogy az alját annak az egy szálnak, ahol elsárgúlt lecsíptem és visszaültettem! Azóta semmi baja nincs és gyönyörűen nőnek, pedig nekem sincs egy nagyon erős cső a tetőben, mégis jól érzik megukat! Nem győzőm vissza vágdosni, szinte minden héten, mert kinőnek a vízből! És csak sima folyékony tápot szoktam a vízbe rakni havonta!
2010. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!