Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe tarisznyarákot milyen...

A törpe tarisznyarákot milyen körülmények között tarthatom?

Figyelt kérdés
Egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanis nagyon megtetszett a halasboltba azt mondták hogy nagyon egyszerű tartani de azért mielőtt megvenném szeretnék tájékozódni felőlük: kaja, hőmérséklet, növények, halak stb. Előre köszi a válaszokat
2010. okt. 23. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát egy 40 literesbe már rakhatsz kettőt is, ha annál kisebb az akvárium, akkor csak egyet, mert kis helyen összeverekednek, levágják egymás karját, aztán vissza se nő :)


Ha kettőt raksz, akkor két kő kell a két végébe, és a kő teteje érjen ki a vízből, hogy kimászhassanak a tetejére "napozni".


Ha csak egyet tartasz, akkor elég egy kő is :)


Vízhőmérséklet, hát 26 fok az nekik is jó, meg minden halnak jó.


Bettát ne rakj mellé, mert annak megvagdalják az uszonyát. Szóval csak olyan kishalakat tegyél bele, aminek nincs túl nagy libegő fátlya.


Neon, dánió, razbórák, platti, xipho, black molly mehet mellé.


Kaja, hát árulnak a boltban ahol veszed rákkaját is, van ilyen amibe ilyen kis körök vannak, szárazkaja. De az élő tubifexet/szunyoglárvát is megeszik.


És ha veszel egy kis jávai mohát, rákötözöd cérnával egy vasfára, akkor majd ott fognak tanyázni, eszik a jávai mohát is.


Alulra homokot rakj, mert abba homokoznak mint a gyerekek.



Ha lenne a száraz részen is homok, akkor oda még be is ásnák magukat, csak azt nehéz megoldani :)


Nagyjából ennyi.

2010. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jahm, és a ráknak nem muszály szűrő, mer az ki tud menni levegőzni, a víz meg nem poshad be ha hetente cseréled,


de ha lesznek benne halak is, akkor azért kéne valami ami mozgatja a vizet, tehát akkor kell venni szűrőt is.

2010. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fölül legyen 10 centi száraz rész, mármint ne töltsd tele vízzel az akváriumot, mert akkor kimászik, aztán elmegy sétálni a lakásban.


Mondjuk a szűrő drótján is ki tud mászni, tehát azt a részt ahol megy ki a drót, azt takard le egy kis üveglappal, vagy valamivel, avagy ne rakj bele szűrőt. Az is jó :)

2010. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi, hát az aljzatom kvarchomok olyan 2-3 cm mélyen alatta 5-6mmes kőréteg van olyan 4-5 cm. Több helyen olvastam h nem kell neki kimászó mert h kopoltyúval lélegzik. Egyébként az akváriumom 120Les hány kéne bele ?
2010. okt. 24. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2db kis törpe tarisznya, igen azt mondta állatkereskedő hogy nem kell neki kimászó, csak akkor nemtudom mért döglött meg nála 3 hét alatt amit nem vettek meg. Ott nem kell, mert amig megveszik, addig jó, de nálam mindig imádtak kimászni. Szóval szerintem kell kimászó.


Hát de ha nem hiszed próbáld ki. Vegyél 1 rákot, ne engedd ki, aztán ha 1 hónap mulva megdöglik, vegyél másikat és azt már engedd ki szárazra is :)

2010. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egyébként nálam volt olyan is, hogy a két rák összeverekedett, aztán az egyik úgy megtépte a másikat, h az félhullán feküdt, és azt hittem meghalt, de kivettem és egy picike akváriumba tettem, előszőr raktam abba is több vizet, aztán láttam megint kezd felfordulni, s akkor csak nagyon kevés vizet raktam bele, hogy csak térdig ért neki a víz, és úgy volt pár napig, és akkor helyrejött. Aztán visszaraktam megint a gonosz mellé, de már nagyobb akváriumba. És utána már nem volt gond. Szal megmentettem az életét, de ha meg nem lett volna neki semmi kimászó, akkor meg csak simán megdöglött volna így verekedés után :)
2010. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem első körben kettőnél többet ne vegyél. Ha megmaradnak és még mindig tetszik, akkor mittudomén max 4-et mondanék, de csak akkor ha van elég búvóhelyük, és szerintem kéne mindnek külön egy saját terület, egy saját kő amire kimászhat, hogy ne legyen balhé.
2010. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és szerintetek hogy oldjam meg a kimászó témát, ugyanis az akvárium 40cm magas !?
2010. okt. 24. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
hát ne töltsd tele vízzel. Az is jó ha nem követ raksz, hanem egy hosszabb faágat, vagy vasfát beleállítassz, aztán kész. Azon is ki tud menni :)
2010. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!