Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem növényeket, mivel...

Ma vettem növényeket, mivel fertőtlenítsem le mielőtt beteszem az akváriumba?

Figyelt kérdés
Halak már vannak benne .Csigákat sem szeretnék,mert már jártam úgy hogy a növénnyel bevittem .
2010. okt. 26. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlom a Neomagnol tablettát.

[link]

Itt leírja, hogy akváriumi használatra hogyan és mire lehet használni :)

2010. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem vannak csigaevő csigáim.Próbáld ki.
2010. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
neomagnol nincs itthon sajnos,de neptun termékből sokféle .azokkal is fertőtleníthetek ?
2010. okt. 26. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyszerezd, vannak növények, amik megsínylik.

Tedd karantén medencébe egy hétre, akkor például a darakór parazitái is elpusztulnak, a csigák is felbukkannak, ha vannak.

2010. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs egy hetem rá,holnap össze kellene raknom az akváriumot,szóval ültetnem kell .Aztán költöznének a halaim is bele a kisebbikből .
2010. okt. 26. 14:22
 6/13 anonim ***** válasza:
ha nagy levelű, akkor vízcsap alatt lemosod egyenként a leveleit, és kész :)
2010. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hínárfélék, a jó ég tudja a nevüket.
2010. okt. 26. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Hideg-meleg váltófürdő + szódavíz, töményen, majd beleteszed a növényeket és lezárod a vödröt, vagy befőttesüveget.


Nem írtad konkrétan milyen növények:

. ha kemény a levelük (pl anubias) akkor akár 20 percig is benne lehet hagyni,

- ha lágyabb levelűek, például nyílfű, vagy hínár, akkor 5 percig, mert utána szétmállik az egész növény


Lehet kapni parakill turbót is, de én is amondó vagyok, hogy az akvarisztikában nem szabad kapkodni, sem vegyszerezni! Volt már olyanra példa, hogy valaki karantén nélkül tette bele az akijába a növényeket, és sátrat vert a pióca család... szegény tulaj, utána hiába savazta az akit, hiába tisztította ki 5x is, azután is megjelentek a piócák...


Nos tudod a hátulütőjét, úgyhogy most már elárulhatnád, hogy miért sietsz ennyire?

2010. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem sietek , pont azért mert már megjártam .Nem értek a növényekhez,nem ismerem őket .Bementem a boltba aztán mutogattam melyiket kérem.2 az tuti hínárféle a másik kettőt meg nem tudom .Eddig csak műnövényeim voltak,meg egy élő.Gondolom sokáig nem fogják bírni a vödörben.
2010. okt. 27. 17:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha átlátszó a vödröd (pl: interspáros narancsos vödör:) vagy nápolyis fél kilós), akkor azt kiteheted az ablakba, hogy kapjon fényt!


Ha a gyökere nem fekete, hanem vannak rajta zöld-fehér hajtások is, akkor simán kibír egy hetet!


Ám tanácsolnám, hogy máskor előbb nézz utána, hogy mik azok a fajok, amik kevesebb fénnyel is beérik, mert akkor nagy kudarc igazán nem érhet! :) Tudom, így nehéz növényeket kapni, de higgy nekem, ha többször elmész egy boltba az év folyamán, akkor már te is kenterből fogod tudni, hogy melyik növényt érdemes megvenni...

2010. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!