Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg így a guppijaim?

Doruss kérdése:

Miért halnak meg így a guppijaim?

Figyelt kérdés

Már két guppim is úgy halt meg, hogy elkezdett "fogyni" a farokuszonyuk, és lassan elpusztultak. Ez nem fertőzés. Egy guppim még úgy egy éve halt meg így, egy másik pedig nem rég. Egy másik hal se csípkedte őket. Nem suzonyrothadás volt és semmi bakteriális, mert máshogy nézett ki és raktam be gyógyszert ami eddig mindig segített és nem hatott.

Lehet, hogy csak szimplán így öregednek meg?


2010. okt. 26. 18:12
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát én nem vagyok annyira biztos ebben a dologban mint te, mármint ami a fertőzést illeti.A guppik, ha öregszenek lassan meggörbül a gerincük,keveset mozognak,elbújnak és csak ritkán jönnek elő, többnyire csak enni.Ez elég hosszú folyamat is lehet, attól függően, hogy mennyire épült le az immunrendszerük.A legyengült halat megtámadják az amúgy veszélytelen kórokozók és végeznek vele,legtöbbször gombák, de baktérium is lehet.Ha öreg halaink vannak érdemes sózni,csersavazni a vizet és 2-3 havonta aquafuránnal gátolni a bacik szaporodását. Sajnos a sok beltenyésztés miatt, már az 1 éves halak is öregedési tüneteket mutathatnak, pedig a 3-4 éves kort is megélhetnék.Csinálj részleges vízcserét, takarítsd fel a talajt,tegyél a vízbe fél-fél adag parakillt és dezinfektet együtt,3 nap elteltével ismét részleges vízcsere.Ha nincs változás, mehet egy adag aquafurán is.Ezt követően hetente cseréld le a víz 20-30 % át klórtalanított azonos hőfokú vizzel.Ne csak táppal etess, nyers kaját is adj.Tartsd őket azonos hőfokon kb 24 és a dús növényzet mellett, a megfelelő méretű vízszűrés is fontos.Sok sikert a továbbiakban.Még egy utolsó tanács, lehetőleg ne testvéreket vásárolj.
2010. okt. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Csipkedik egymást!

Én utálom a gupikat szerintem add el őket még ma!

2010. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: rendszeresen takarítom őket, a hő állandó, kb. 24 fok. A gyógyszer nem segít, pedig ha egy halnál észlelem a tüneteket, azonnal azt csinálom, amit te is leírtál, és nem segít, meghalnak. Azért köszi.

2. válaszoló: nem csipkedik egymást, ha látnád, te is elhinnéd, hogy úgy nem tudják ecsípni, A guppikkal semmi baj, semmi áron nem válnék meg tőlük.

2010. okt. 30. 21:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Most megint van egy guppim, akinek így elkezdett "rojtosodni" az uszonya, és nem tudok mit tenni, egyik gyógyszer sem segít, és eddig minden guppinek így kezdődött. Ezután még hetekig szenvedtek, és kínok közt haltak meg. De miért? Ez tényleg nem lehet fertőzés, a többi halnak semmi baja.
2010. nov. 14. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

A Magyarországi guppi állományban elég jellemző, talán ez lehet.

2010. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Az első vagyok: Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.Ha nem használnak sem a gyógyszerek, sem vízcserék, nem tudom mit lehetne még tenni.Van egy módszerem,talán ezt még kipróbálhatnád.Ha sérült, vagy tépett uszonyú halam van, én kifogom és még a hálóban rácseppentek a sérült farokra, úszóra,malachit zöldet, várok 1 percet, hogy jól feltapadjon és mehet is vissza.Ezt naponta 1-2 alkalommal megismétlem.Súlyosabb eseteknél minden második kifogáskor jódot cseppentek rá.Csak az úszókra és a farokra szabad natúr csepegtetni a gyógyszerből és a jódból is, ill a testre is, ha nincs nyílt seb.
2010. nov. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!