Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg mindig a...

Miért halnak meg mindig a neon halaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A neonokat 5-10 esével veszem és már kb. 30 darab hal meg halt. Kérlek segítsetek!
2010. okt. 26. 20:42
 1/6 anonim válasza:
A neon halat rengeteg más hal megeszi emlékszem anno nekünk is volt 10 neon meg pár hal és reggelre csak ilyen csontvázak voltak :D elég morbid volt
2010. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Etetni kéne őket ;)
2010. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A neonok nagyon kényesek a vizváltozásra: nekem is eleinte mindig elpusztultak, pedig egy ideig karanté,akváriumban tartottam öket, ott jól voltak szépen nöttek, és ahogy átraktam a rendes akváriumba, azinnal elkezdtek pusztulni, ha kifogtam öket és visszaraktam, akkor azoknak megint nem volt semmi bajuk. Idövel rájöttem, hogy a két medencében nem ugyanolyan a viz, és csak akkor maradtak életben, amikortól kezdve a karantén vizét lassan kicseréltem a rendesére - mindig egy kevés vizet kivettem a karanténból és a helyébe a nagyból töltöttem rá, és ezt ismételtem ehy hétig, mire gyakorlaitalg ugyanaz a viz volt már mindkettöben. Amióta igy csinálom, azóta gyakorlatilag nem pusztulnak el.
2010. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Valamit írhatnál az akváriumodról, felszerelésedről,halaidról, növényeidről, talajról.Milyen vegyszereket,adalékanyagokat,halkaját,használsz? Úgy általában a takarítási szokásaidról.A víz adataid is fontosak lehetnek és nem utolsó sorban, milyen neon, kék, vörös, stb?
2010. okt. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"KoloK válasza:


Etetni kéne őket ;) "


és talán nem ártana néha vizet is cserélni


XD


Tényleg, amúgy van az akváriumba víz? Tudod, ami a csapból kifolyik, átlátszó-...


Na jó most komolyan:

ha kicsivel több mindent írnál az aksidról, mivel eteted őket, van e szűrő benne, milyen gyakran etetsz, hány literes az akvárium...stb, akkor nagy valószínűséggel még segíteni is tudnánk!

:)

De tudod így látatlanban, nem tudjuk ezeket

2010. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tubica válasza:

Nekem egy 74 literes akvárium van és 2 hétig semmi baja nem volt a neon halaimnak és ma estére pedig mind a 6 elpusztult :.(

Valaki nem tudja mi lehetett a baja 1nap nem kaptak kaját az eladó utasítása alapján. 100Wos vízmelegítő olyan 24 oC víz 320l/h vízforgató belsős. van még benne 7növény élő és még további halak ( vitorlás, xifo, guppi,házmester)

A többi halnak eddig nincs semmi baja elég fürgéknek és jó kedéjüeknek tünnek. Ja még annyi hogy elég zavaros volt a vízem,vagyis még mindig az és az eladó adott valami fertőtlenitőt amit bele tettem és nem igazán lett jobb de a neonok már előtte fakok voltak. Lécci valaki segítsen.

2013. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!