Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mattenfilter belső szűrőfejjel?

Mattenfilter belső szűrőfejjel?

Figyelt kérdés
Matten szűrőt építek éppen, keringetésre egy belső szűrő fejét használnám. Szerintetek baj, ha nem alulról szívja a vizet, hanem a fej alól? Jó lesz a keringés?
2010. okt. 27. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Így néz ki:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2010. okt. 27. 21:02
 2/9 A kérdező kommentje:

Vagyis így:

[link]

:D

2010. okt. 27. 21:03
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát jobb volna, ha alulról szívna.Tegyél oda is egy csövet.Én esőztetősre csinálnám a kiömlést.Keringést, sajna semmiképp nem tudod így hatékonyan megoldani, kell valami a másik sarokba is,mondjuk egy porlasztó.Én a belső teret feltölteném nagyobb méretű szűrőanyaggal, pl lávakő, zeolit,habkő, kerámiagyűrű, stb.
2010. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit,tennék hozzá, hogy szerencsésebb lett volna, ha fordítva működik.Úgy értem, hogy nem kifelé nyomná a vizet, hanem befelé, mert így, kívül fog koszosodni és nehezebb lesz tisztítani, ill kivenni anélkül, hogy visszamosódna. Mindenképp jó hatásfokú,csak óvatosan kell tisztítani.
2010. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha befelé nyomná a vizet, akkor még kisebb lenne kint az áramlás, meg csúnya is, tehát ez biztos így marad. A tisztításon én is gondolkoztam, de elvileg egy jó fél évig nem kell hozzányúlni, szerintem leszívócsővel leporszívózom majd kicsit az oldalát néha és kész. Meg a szűrőanyagon is agyaltam, majd kiderül mit eszkábálok a végére :)

Minden esetre köszi a segítséget!

2010. okt. 28. 14:43
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
A motor maradhatna így, csak a csövek cserélődnének fel, csúnyább nem lenne és belül koszosodna.Komolyabb áramlást csak ezzel a szűrővel, nem igen lehet csinálni, de nem is igazán kell.Ha meghajtanál egy vékony műanyag lemezt, úgy mint a szivacs íve és azt két oldalt egy kis sínben szorosan, de azért csúszkálhatna, akkor azzal lezárhatnád a szűrőt és kiszedéskor így megakadályoznád a visszamosódást.Gondolom már csak a próba van hátra.
2010. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De pont ezaz, hogy ez nem vízpumpa, tehát nem lehet szívócsövet erősíteni rá, hanem egy sima belső szűrő feje. A vizet kinyomja felül a csövön, de a beszívást nem lehet levezetni, nincs csatlakozás. Ettől függetlenül a szivacson átszívja szerintem a vizet, a lebontáshoz jó lesz ez a lassú áramlás is, ezért csak 3 centis lemezt használok. 450 liter/óra a névleges teljesítménye, az akvárium 70 liter.
2010. okt. 28. 19:24
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Aki ilyen precízen megcsinált egy szűrőt, annak nem okozhat gondot egy cső helyének a kialakítása, vagy némi módosítás:D De nem akarok én ebbe beleszólni, így is jónak kell, hogy legyen.Csak azért írtam, mert kérdezted.Üdv.
2010. okt. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, először kipróbálom így, aztán elkezdem a módosítgatást, úgysem tudok megülni a seggemen:D

Köszi mégegyszer!

2010. okt. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!