Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hamburger Mattenfilter-ről...

Hamburger Mattenfilter-ről vélemények, használja valaki közületek és eddig hogy vált be?

Figyelt kérdés
Erről lenne szó: [link]
2010. nov. 2. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Aha, én most csináltam meg a sajátomat, eddig nagyon tetszik. Vagyis kinézetre még nem, majd ha benőtte a jávai és átért, már szép lesz. Nagyon jó és olcsó megoldás, ha nem tudsz külső szűrőre költeni és van egy belső szűrőfejed feleslegbe (nálam ez volt a helyzet). Biológiai szűrésre elég nagy a felület, most a belső űrtartalom kitöltésén gondolkozom (talán siporax lesz). És mivel nem kell nagyon áramoltatni a vizet, így rengeteg külső szűrőt megver. Ha barkácsoláshoz kell tipp írj, sokat tanultam most belőle.
2010. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia.

Egy 225 literes akváriumba szeretném ezt a szűrőt.

Az egyik sarokba tervezem beállítani hajlítva a szivacsot.

És mivel nincs kedvem beleragasztani semmit az akváriumba,ezért tapadókorongal tervezem odarögzíteni,tegnap ahogy progálgattam elég jól tapad oldalirányban is,kérdés,hogy a szivacs mekkora erőt fejt majd ki rá,max néha megigazítom.

A jelenlegi belső motoros szűrőmet én tákoltam egy szivacsszűrőből és egy aqael szökökút szivattyúból ami volt itthon,mechanikai szűrésnek ideális mivel 650/h a teljesítménye ezért az üsszes koszt kiszűrte,hogy ne csináljon nagy örvénylést a kimenetei felére is tettem egy szivavcsot.

A jelenlegi belső szűrömhöz az ötletet az adta,hogy az aqael szökőkút szivattyú pont úgy néz ki mint az aqael belső szűrő,legalábbis a motor része.

2010. nov. 3. 07:50
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezzel a szivattyúval tervezem működtetni majd a Hamburger Mattenfilter-t is a teljesítménye szabályozható tehát azzal nem lesz gond.

Az üreges rész kitöltésére már én is gondoltam de pénz zsűke miatt max agyagolyó jöhet szóba nálam,erre a célra.

És mivel nálam ez kb egy 15-20 literes tér lesz ezért a siporax szerintem elveszne benne,ráadás a szivacsnak és egy olcsóbb kitöltő anyagnak elégnek kell lennie szerintem,legalábbis az én esetemben.

2010. nov. 3. 07:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Aha. A tapadókorongos megoldás szerintem azért nem a legjobb, mert ennek teljesen rá kellene cuppannia az oldalüvegre, hogy semmi ne tudjon mögé menni és csak a szivacson keresztül áramoljon a víz. Ráadásul ez a szivacs elég rugalmas, én megszenvedtem a hajlítással (bár az enyém csak 20 cm kerületű, tiéd könnyebb lesz. Rögzítést úgy oldottam meg, hogy a szivacsra ráhúztam egy kábelcsatorna takaró részét (U alakú), alul távtartót ragasztottam rá (nálam plexi volt otthon), felül pedig loptam pár hajtűt vagy mi a szöszt a barátnőmtől és hozzácsíptettem vele az üveghez. Így nem kellett ragasztani és leereszteni az akváriumot. Arra figyelj, hogy stabil legyen!
2010. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdésem lenne,hogy szerinted milyen szivacsjobb erre a célra a ritkább vagy a sűrűbb?

Bár még azt sem tudom kapok e majd szivacsot de remélem,hogy be tudom szerezni,ha másként nem megy akkor megrendelem a neten.

Vagy egyártalán van választék szivacsból?

2010. nov. 3. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Van igen, TM10, 20, 30, 45. Minnél nagyobb a szám, annál sűrűbb, tehát annál nagyobb a felülete, ami bacik szempontjából jó lenne, de annál könnyebben eltömődik, befullad, stb.

Leggyakrabban a 20-ast és a 30-ast használják (én a 30-ast választottam, 3 centi vastagságban, mert kis teljesítményű a szűrőm és kicsi az akvárium, neked lehet jobb a 20-as 5 cm vastag).

Pesten sok helyen beszerezhetőek, én mondjuk az aquadepóban vettem ( [link] ).

2010. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy az egyszerűbb rögzítés céljából áttjukasztom majd a szivacsot és teszek bele valami fémet amit meghajlítok így megőrzi majd az alakját a szivvacs.

Csak még azt nem tudom milyen fém legyen,mert rezet nem akarok az acél rozsdál az alumínium pedig megintcsak oldódhat és mérgező.

De lehet az lesz hogy a huzalt belenyomom egy levegő csőbe és úgy húzom bele a szivacsba így elvileg atombiztosan kéne tartania,feltéve,hogy sikerül felhajtanom holnap komáromban valahol egy szivacsot,de van egy baljós eléőérzetem,hogy tuti nem lesz.

2010. nov. 5. 11:42
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma számolgattam egy kicsit ha a pumpámat maxon menetem és a szivacs is legalább 50x50-es akkor az áramlási sebesség percenként 4,3 cm,ami elég lassú,de remélem nem túl lassú.

A diszkoszos oldalon 5 és 10 cm közé írják az optimális sebességet de szerintem még a 3,5 is bele kell hogy férjen.

De hogy megtudjam menyit nyom a pumpám a szivacson kersztül(arra a szivecsra gondolok ami a pumpán van,bár ez ebben az esetben talánn elhagyható) azt először is le kell majd mérnem.

A szűrő hatékonysága azt hiszem hatalmas mértékben fokozható hisz ha 45 fokban behajtva teszem a sarokba akkor is több mint 10 literes lesz az üres tér mögötte és ha ezt kisebb hatékonyságú szűrőanyagokkal töltöm ki akkor is hatalmas teljesítményt tud majd magáénak ez a Hamburger:).

Csak éhen ne haljanak benne a bacik a lassú áramlás miatt.

2010. nov. 5. 14:51
 9/9 A kérdező kommentje:

Megjött a szivacsom de nem a sarokba raktam hanem az oldalsó üveghez.

Nem fogattam meg semmivel mivel 5 centivel szélesebb az akváriumnál,így belefeszül magától és van mögötté annyi tér,hogy elfér a pumpa és a fűtő is.

2010. nov. 12. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!