Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ötlet ez így? (kérdés rövid)

Jó ötlet ez így? (kérdés rövid)

Figyelt kérdés
1 vitorláshal, 1 aranyhal, 4 neonhal, 1 algatisztító harcsa, 1 xifo egy akváriumban. Nem bántaná 1-ik a másikat?
2010. nov. 5. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Az aranyhal hidegvízi hal ezért nem jó a többihez

A vitorlás nagy és agresszív bánthatja a kisebb neont, a többi együtt jó :)

2010. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
észre is vettem az aranyhalon, mert nagyon "belassult"
2010. nov. 5. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így borzasztó... Egy hal nem hal, szinte semmiből nem tartunk egyet. A vitorlás párválasztó, nem érzi jól magát egyedül. Az aranyhal is a többiekkel van el jól, és nem trópusi halakkal. A neon rajhal. belőlük minimum a 8, de egy nagyobb aranyhal meg is eszi. Algázóból elég lehet egy, de őt sem érdemes így tartani, megismeri, reagál a társaira. Xifó... 1 hím, 2-3 nőstény a minimum. Nem úgy tartunk halakt, hogy mindenből ami megtetszik egyet-egyet, hanem átnézzük az igényeiket, megnézzük a párosíthatóságot és kialakítunk egy megfelelő életteret nekik. Amit te csinálsz, az ostoba, buta dolog.
2010. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez így olyan lesz, mint az én kiskertem.1 saláta, 1 retek, egy karfiol, 1 tök.:D Valóban nem jó így.Az aranyhal egyáltalán nem.A többit tarthatod együtt,de fogadd meg Murr tanácsát és olvasd el az igényeiket.
2010. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhe :) A salátának nem biztos, hogy kell a társaság. Én egy titokzatos növényt nevelgettem cserépben, aztán a végén kukorica lett. Furcsán nézett ki a lakásban :)
2010. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2db kicsi vitorlásom, akik együtt nőttek fel, úgy szerették egymást, mindig együtt úszkáltak. De az egyik úgy 3 év mulva meghalt, aztán vettem mellé egy másikat, egy kisebbet. A kicsi mindig úszott a nagy után, viszont a nagy az le se xarta. Végülis elolvastam hogy a vitorlások monogámok, hogy életükben csak egy párt választanak maguknak, de hogy ennyire, és tényleg. Aztán valahogy meghalt a kicsi vitorlás is, most ezért a nagy már csak egyedül van, mindenféle kishalakkal összezárva, ő rendes, egyébként nem bánt senki. Ez nagy már megvan úgy 5 éve. Hát most már nem tudom hogy vegyek e mellé párt :)
2010. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindegyiknek volt párja, de a nagyobbik vitorlás kipurcantotta az összeset. eleinte 2 xifom, 4 guppim, 6 neonhalam, 2 aranyhalam és 2 vitorlásom és egy algatisztítóm volt. most ennyi maradt amennyit felsoroltam. :S apum már azt mondta, h húzzak le a vitorlást a wc-n, de eszemben sincs. mondjuk ami most van, az se megoldás.
2010. nov. 6. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt tanácsolom, hogy ajándékozd el a vitorlást és az aranyhalat, például akvarista.hu-n meghirdetheted, biztos jelentkeznek értük. Ezután vásárolj párt/párokat a xiphonak, a neonoknak társaságot, aztán mehetnek még guppik, mollyk, páncélosok, békés halak. Mekkora az akvárium?
2010. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt fogom csinálni, hogy veszek még 1 akváriumot, és külön teszem az aranyhalat. A vitorlást elajándékozom ismerősömnek, mert neki nagyon nagy akváriuma van. A többinek meg veszek párt. Így jó? Ama mostani akváriumot külön üvegessel csináltattuk, kb 35 literes, nem tudom pontosan
2010. nov. 6. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Ettől tartottam...

Az aranyhalat minimum 100 literesben tartjuk, a vitorlást is 100-120. Nem csoda, hogy elpusztultak.

Az ancit sem érdemes 50-60 liternél kevesebben (a szakirodalom 100-at ír), a xiphónak is nagy élettér kell.

Javaslom a www.diszhal.info áttanulmányozását, illetve a www.akvarista.hu oldalt...

2010. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!