Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek megérné?

Szerintetek megérné?

Figyelt kérdés

Hogy ha ebből a belső szűrőből vennék 2-őt : [link]


És úgy helyezném el őket hogy szembe egymással de persze nem párhuzamosan.

Köszi előre is a válaszokat.


2010. nov. 5. 23:46
 1/4 kzs ***** válasza:
Hány literes az akváriumod?
2010. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én is két nagyobb teljesítményű belső szűrővel oldottam meg az akvárium szűrését ( 300 liter ).Felváltva tisztítom őket, ezt neked is tanácsolnám.Valóban fontos, hogy mekkora az akvárium, mert egy kisebb akváriumot nagyon megkeverhet két szűrő.Én a két hátsó sarokba tettem őket, az egyik a hátfal mentén nyom a másik szűrőnyílása felé, az pedig az első üvegre, így egyfajta körkörös áramlás alakult ki.Legutóbb 1-1 méteres esőztetőt tettem mindegyik kiömlő nyílására, mer nagyon dús a növényzet és visszafogta az áramlást.Nálam mindkét variáció jól működött,ill működik.
2010. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
200 literes
2010. nov. 6. 09:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felelsleges. Én nem vagyok az erős áramlás híve. 700 liter/óra bőven elég 200 literre, 2-3-szoros értékkel számolunk (tehát 3x200=600) bőven elég. Inkább a biológiai szűrésre kellene koncentrálni, mert 200 literesben a részleges vízcsere már nagy feladat. Ezért mindenképpen kellene vagy egy külső szűrő, vagy egy mattenfilter. Ezekben nagy a szűrőfelület (mondjuk 5-6 liter, a belső szűrődben mondjuk 0,1 liter lehet), és az áramlás is lassú. A hasznos bacik megtelepedéséhez maximum 30 liter/perc áramlás kell, a belsőben ennél jóval nagyobb.

Tehát én inkább ezen agyalnék.

2010. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!