Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árthat a szitakötőlárva?

Árthat a szitakötőlárva?

Figyelt kérdés
Valahogy bekerült az akváriumomba , ezt kihalásztam ,remélem nincs több .
2010. nov. 6. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek árthat? A halaknak? Tudod, hogy a szitakötők hemzsegnek a vizek fölött, és miattuk még sehol sem jelentettek halpusztulást?
2010. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

Nem szitakötőt, hanem annak a lárváját találta az akváriumba, ami kisebb, guppi méretű halakkal, és ebihalakkal táplálkozik.

Szóval kedves kérdező, igen, veszélyes lehet a kisebb halakra, bár azt nem tudom hogy hogyan kerülhetett az akváriumba....biztos, hogy szitakötőlárva volt, és nem mondjuk csíbor, ami szintén kétséges, hogy belekerül, de nagyobb az esélye,mert tud repülni...

2010. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tuti hogy az volt ,képek alapján beazonosítottam .Ma tettem be a karanténozott ,sós vízben átmosott új növényemet májmohát ,és forrásmohát .Élt mikor kihalásztam .Kis méretű hal csak neonok vannak ,ezen kívűl dániók .
2010. nov. 6. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Veszélyes ragadozó. Először a neonokat vadászta volna le, utána a dániókat.

Nálam a dánió ivadékokat falta fel.

2010. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kinyírni az akváriumból ,hogy a halaknak ne legyen bajuk ?
2010. nov. 7. 17:28
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Ilyen a lárvád? [link]
2010. nov. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Csak úgy, ahogy tetted,kipecázod, ha meglátod.Viszont, ha valóban szitakötő, akkor más is bekerülhetett, nem ártana egy adag girokill a vízbe.
2010. nov. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ilyen volt.Átnéztem mindent és nem találtam többet.
2010. nov. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!