Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes így karanténozni?...

Érdemes így karanténozni? Belevágjak?

Figyelt kérdés
Vennék zebradániókat,van egy 15 l karantén akváriumom ,légpumpa szivacsszűrővel,de fűtőm nincs .20 fok van a lakásban .Megfázhatnak ?
2010. nov. 7. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez így necces, már az utazás is megviseli őket, a kis hely és hideg víz meg csak tovább rontja a helyzetet (bár a dániók viszonylag jól tűrik az alacsonyabb hőmérsékletet, a stresszt viszont nagyon rosszul). Nem tudod közelebb tenni mondjuk radiátorhoz, hűtő hátuljához, vagy valami meleg helyhez a medencét?
2010. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem .1 légpumpám van arról mennének a két akváriumban lévő szivacsszűrők.Kénytelen leszek akkor karanténozás nélkül, rizikózni .
2010. nov. 7. 19:15
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Egy 10 perces, fertőtlenítőszeres gyors fürdőt azért érdemes csinálni.Meg kell kérdezni az eladót, hogy hány fokos vízben voltak, mert az egyik ismerősöm 19-21 fokon tartja őket és jól bírják, természetesen nem hirtelen teszi bele őket, mármint az újakat.Nálam meleg vízben vannak, de nem vettem észre, hogy az övéi,kedvtelenebbek lennének.Én egy kicsit kevésnek tartom, főleg ha eddig melegebb vízben voltak.
2010. nov. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél azt írták ,hogy a dániók nem bírják ki a gyorsfürdetőt .Akkor most mi van ?
2010. nov. 8. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt is én írtam, de nem erre az esetre gondoltam és nem erre a szerre. Ott betegség kezeléséről volt szó, vagyis én így értettem, az pedig egy erősebb vegyszer, antibiotikum stb. töményebb oldatát jelenti, amit nagyobb, szívós halaknál alkalmaznak. Azt nem bírja ki egy legyengült, beteg dánió.

Ezt a neptunos gyorsfordőt amit erre a célra gyártanak nem ismerem, azt olvastam, hogy a karantén jobb, de ártani biztosan nem ártasz vele.

2010. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi Mur !

Akkor a héten megveszem őket aztán gyorsfürdető ,lesz ami lesz .Bízom benne hogy kibírják .

2010. nov. 8. 22:35
 7/8 anonim ***** válasza:

20 fok az kevés nekik. Abban én is fáznék.


Én nem használok fűtőt egyik halhoz sem, én a lakást fűtöm általában olyan 24-25 fokra és az jó minden állatomnak :)

2010. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én általában 10-10 csep parakillt és dezinfektet teszek 2 liter vízbe.Vagy 10-10 csepp malachit zöldet és metilén kéket.Ebben 10 percig vannak, de figyelni kell őket, mert ha megváltozik a viselkedésük, azonnal ki kell venni őket, pl pipálás, eldőlés, ideges ugráló úszás.Még nem tapasztaltam ilyent, de azért figyelni kell.Én a hozott vízhez kb 1 liter öntök 1 litert az akváriumból és ebbe megy a gyógyszer,a zacskót beleteszem az akváriumba, hogy addig is közelítsen egymáshoz a hőfok.10- perc után beleöntöm őket és kész.Ha nagy vitorlások közé akarok kisebb halakat, azt etetés és villanyoltás után teszem.Dániók,páncélosok,guppik,razbórák, csak, hogy párat említsek, mind jól viselték ezt a fürdőt, nálad sem lesz gond.
2010. nov. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!