Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek aljzatporszívózáss...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Szerintetek aljzatporszívózással fel lehet annyira zavarni a vizet, hogy a halak az addig leülepedett salakanyag felzavarásától bármilyen mérgezést kapjanak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hiszen a "méreganyagok" ugyanúgy benne voltak,egyébként ha megfelelő teljesítményű a szűrőd akkor hamar kiszűri a felkavart vízből a piszkot.
2010. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Én is jártam úgy, hogy aljattisztításkor nagyon felkavartam az aljzatot "koszossá vált a víz". Nem tudom Te mennyi ideje használod. Nekem bele kellett tanulnom a használatába. Mára már nem keveredik fel annyira, mint az elején. Szerintem ettől azért nem kaptak mérgezést, mint ahogy az elöttem szóló is írta, a salakanyag eddig is ott volt.
2010. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen tisztítod az akváriumot, akkor nem. Amelyik akváriumaumban nincsenek páncélosharcsák, ott felkavarom az aljazatot leszívásnál. Sosem volt belőle problémám.
2010. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondták, mérgezést nem kaphatnak, viszont régen én is úgy porszívóztam, hogy felkavartam és gyorsan leszívtam. Ez eléggé lestresszelte a halakat, főleg a mollyk gyakran pipáltak közben, utána, egyértelműen nem tesz jót ez a módszer.

Ezért a leszívócső végére rászereltem egy fél literes műanyag flakont (az alját levágtam, a száját szigetelőszalaggal ráragasztottam a csőre), ezzel szuperül lehet porszívózni, mert belenyomod a kavicsba, azt teljesen átforgatja és mindent kiszippant, viszont a vízbe nem kerül belőle semmi. Sokkal hatékonyabb és kíméletesebb megoldás, ráadásul költeni sem kell rá.

2010. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak én a gumicső végére egy átlátszó műanyagból készült 5 cm átmérőjű tölcsért húztam, és azzal "porszívózok"...
2010. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Még most használtam először aljzatporszívót, ezért is kavarta fel valószínűleg annyira a vizet. Ezután természetesen rendszeresen fogom használni és lassacskán beletanulok:-) Még egyszer köszönöm Mindenkinek!
2010. nov. 8. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!