Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kötözitek le? Sima...

Mivel kötözitek le? Sima varró-cérna is jó? Leszeditek ha már ránőtt a gyökérzet a kívánt helyre?

Figyelt kérdés
Vasfához, kavicshoz szeretnék rögzíteni növényt.
2010. nov. 8. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Horgászdamil. Cérna, befőttesgumi nem jó (főleg a fekete!!) mert többek közt mérgező (nem én találtam ki) és a cérna el is szakad hamar, valamint a halak elcsípik és ha megeszik akkor gáz lehet belőle. Damil a legjobb. Erős, átlátszó, nem mérgező.
2010. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy előbb cselekszek utána kérdezek..:D Akkor máris bontom ki a fekete cérnát.De a damil nem vágja el a lágy növénykét?
2010. nov. 8. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vágja el, sőt szerintem ha egy cérnát meghúz az ember az jobban belevág, mint a damil. :) Ne húzd meg erősen, mert akkor el is halhat a növény. :)
2010. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen volt kubai kékrákom, ő egy egész jávai moha bokrot megevett fekete cérnával együtt. Azt mégsem lett semmi baja. De később már nem raktam a nagy rák mellé növényt.



Én utoljára damillal kötöttem jávai mohát vasfára,

és anubias nana-t lukacsos kövekre. Minden akváriumom alja ezzel van tele. A halak nem szedik le a damilt, és nem is lettek megmérgezve. Soha semmi bajuk nincs. Jól elvannak.


A vadon díszállat boltban egyébként fekete cérnával szokták rákötözni. Ott lehet kapni készen is ilyeneket.

Spec én onnan vettem az ötletet, hogy én is csinálok.


Előszőr én is cérnáztam, de az kb 2 hónap mulva magától elszakadozott, de addigra nagyjából rá is nőtt a növény a fára/kőre, de nem mindig, hát volt, hogy újra kellett kötnöm.


A damilt viszont nem szoktam leszedni, az örökre ott maradt, nekem jó az úgy.


Másképp nem lehet szép növényes akváriumot csinálni, csak ha az ember kötözget ide oda növényeket :)

2010. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!