Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bohochalat lehet akvariumban...

Bohochalat lehet akvariumban tartani?

Figyelt kérdés
A kislanyom nagyon szeretne bohochalakat,de igazsag szerint en azt se tudom,hogy lehet e ilyen halakat venni es ,hogy egyaltalan lehet e oket akvariumi korulmenyek kozott tartani.
2010. nov. 8. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

igen, tengeri akváriumban, de általában több ezer forint 1 hal, pedig ugye egyedül nem tarthatod:/

2010. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de egy teljesen kezdő leendő akvaristának semmiképp sem ajánlom. Arról meg nem is beszélve, hogy tengeri halról van szó, a számára ideális életkörülmények megteremtése nem egyszerű és költséges is. Ha halazásba kezdenétek mindenképpen olvasgasd el az akvarista.hu oldalon lévő eBookokat és próbáld meg a kislányodat rávenni valami "egyszerűbb" édesvízi halra. A hal is élőlény ne járjon úgy mint a húsvéti nyuszik
2010. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezzel csak egy baj van. Egy tengeri akváriumot 150 liter alatt nem igazán lehet fentartani, az alatt nem fog működni a dolog.


Ha ehhez megveszel minden tartozékot, mert ugye nem elég ebbe a sima víz, szal talán ezt megúszod 100 ezer Ft-ból.


Ez az alap, utána úgy havi 30 ezret rákölthetsz mindig, és foglalkozni is kell vele. 2 naponta mérni a víz összetételét. Hogy nem e csúszott el a nitrit, foszfát szint, a ph érték... meg ilyenek, és aszerint öntögetni a vízbe mindenféle anyagot, hogy meg ne döglődjenek benne a halak.


Akkor inkább csinálj egy brakvizi akávriumot gömbhalakkal. A gömbhal az jó fej, pl ha gyerek bevilágít neki lézerceruzával, a gömbi követi a fényt, így lehet vele játszani. Meg amúgyis ha csak odaníúl az üveghez, a gömbi odajön. Aranyos, és a nagy szemivel nézeget.

A gömbhalhoz pedig nem kell nagy tudomány. Annak jó a sima csapvíz, csak annyi, hogy veszel a közértben jódmentes sót, és mondjuk a 100 literes akváriumba beszórsz 10 nagy kanál sót és kész.

Egy 100 literes akvárium szettet meg tudsz venni 26 ezerért, abba van szűrő, és más nem is nagyon kell.

A gömbhal meg élő tubifexet/szunyoglárvát eszik, vagy fagyasztott szunyoglárvát. A fagyit tarthatod a mélyhűtőben és 3 naponta bedobsz neki egy kockát, azzal el van.



Vagy ha nem tetszik a gömbhal, akkor vehetsz pl frenatuszt is. Az is majdnem tengerinek néz ki.

Sötétszürke teste van és piros uszonyai, szép. Az sima csapvízben is megvan, azt nem kell sózni. Annak egy kisebb akvárium is megfelel. Pl egy 60 literes akvárium szettet kapsz 17ezerért, amibe van minden. Szűrő, fűtő, lámpa, kis háló, hőmérő.



Vagy veszel egy sima akváriumot nem szettet, az olyan 80-90Ft szokott lenni litere, csak akkor ahhoz kell külön venni lámpát, meg egy szűrőt bele. Lehet hogy így olcsóbb.



Édesvizi halakból meg lehet válogatni, megkérdeni hogy mit mivel lehet összerakni, és alehet csinálni sok szépet.

Nekem az "endler guppi" is tetszik, az pl szivárvány színű 2centis kis hal. Az mégkisebb akváriumba is elfér, annak egy 40 literes is elég :)



Szóval nekem is tetszik a bohóchal, de túl nehéz tartani, túl sokba kerül a fenntartása. Annyi pénzből csinálhatsz 20db édesvizi akváriumot a legkülönfélébb halakkal és növényekkel :)

2010. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács keresgélj a használt akváriumok közt(sokan bővítnek vagy ráunnak) is.

Ha szerencséd van akár fél áron meg tudod venni,vagy nagyobbat tudsz venni és egy nagyobb akváriumban könyebben fentartod az egyensúlyt mint egy kicsiben,de az alhelyezésnél vedd számításba a súlyt pl egy 200 literes akvárium nyomhat akár 250 kilót is vagy még többet tahát stabil felület kell neki.

A guppikat én is ajánlani tudom ,mivel szépek,nem túl igényesek és mindíg nagyöröm ha kishalak születnek.

A neonhalak is szépek viszont sokkal kényesebbek és ha a gyerek elkezdi etetni a halakat magától,akkor jön majd a tömeges halpusztulás erre vigyázz bár mit is választasz mert a sok halkaja lerontsa a víz minőségét és nem minden faj bírja ezt ki egyformán.

Én a helyedben keresnék egy használt akváriumot vagy akvárium szettet és vennék bele guppikat.

Bár sok profi akvarista lenézi a guppikat de szerintem nagyon is szép halak azonfelül aki meglátja az akváriumot azoknak a 99%-a úgyis csak annyit lát majd ,hogy milyen szép színes kis halak.

A kislányod pedig örülni fog akkor is ha más halat kap,csak meg kell magyarázni neki miért nem lehet bohóchala,pl nincs most annyi,pénz nem férne el egy olyan nagy akvárium ami neki kell stb szerintem meg fogja érteni :)

Ha használt akváriumot keresnél akkor mindenképp nézz szét aukciós oldalakonn és nézt meg az akvarista.hu-n is van egy ilyen fórum topic ott elég sok mindet találhatsz.

Én is használtan vettem egy 200 literest 115 kilométerre utaztam el érte de még így is megérte.

De azt mindenkép vedd figyelembe mit adnak az akváriumhoz ami mindenképp kell az a :

Világítás mert nélküle kipusztulnak a növények és a halak sem néznek ki jól sötétben.

Fűtés ha trópusi halakat tartasz ha nem túl hőigényes a halad akkor elég egy kiseb teljesítményű fűtés is bár ebbe azért még beleszóll a szoba hőmérséklete is.

Szűrő mindenképp kelleni fog de ezt nem részletezem.

És végül megint csak ugyanazt tudom mondani mint az előtem szóló,olvasd el az akvarista.hu 5 darab ebookját abból szinte mindent megtudsz ami az induláshoz kell és megakadályozhatod,hogy elpusztuljanak a halaitok.

2010. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom a reszletes valaszokat.aszthiszem lemondtunk a bohochalrol es maradunk az edesvizi konnyen kezelheto halaknal,azok is tudnak szepek lenni,ha szepen megvan csinalva az akvarium.igaz?
2010. nov. 11. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze :). De ehez sok pénz kell, aksi, szűrő, levegőztető, fűtő meg minden, ráadásul aksit sem érdemes mondjuk 70 liter alatt venni.
2012. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!