Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény-trágyát ajánlaná...

Milyen növény-trágyát ajánlanátok? Milyen gyakran használjátok?

Figyelt kérdés
A folyékonyból csak belelöttyintesz a vízbe és kész? A halaknak nem lesz bajuk?
2010. nov. 9. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sera florenát használok, ez folyékony és csak néha adagolom, kevesebbet az ajánlottnál. Igazából nem nagy igényűek a növényeim, ennél sokkal drágább és jobb szerek is vannak, nem is beszélve a tőzegekről és a folyékony co2-ről, de ez nekem elegendő, megfelelő. Tehát a tápanyagpótlás függ a növényeidtől, a betelepítettségtől, át kell gondolni mi szükséges és mi nem. A halaknak pedig természetesen nem lesz bajuk.
2010. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Láttam az akváriumodat az akvaristán, szépek a növényeid! A jávai mohát felismertem, na de mi az a másik, ami olyan lándzsás levelű? Olyat szeretnék venni, hogy ránövesszem a vasfámra. Nekem anubiasom ,átokhínárom van +még két vmi amit nem sikerült még beazonosítanom, de végülis jól érzik magukat. Még eddig semmi tápszert nem használtam , de vmit csak kéne, nehogy bebakancsoljanak.
2010. nov. 9. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszi, most kezdenek magukhoz térni, nemrég kaptam őket. Lándzsás vízipáfrány a neve: [link]

Amint látod sokkal szebb lesz, ha magához tér.

Ezeknek és az anubiasoknak alacsonyak az igényei, nem lesz bajuk tápozás nélkül (egy kicsit azért meghálálnak). A hínároknak viszont a fényigénye elég nagy, nehezen maradnak meg.

2010. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyszerű guano alapú folyékony műtrágyát használok (kéthetente egy kupaknyi 100 l-be, 5-600 Ft 1 liter belőle). Halaknak évek óta semmi bajuk nincs tőle, a növények (Anubiasok) pedig tövenként kéthetente egy-két levéllel gazdagodnak, pedig azt mondják, hogy lassú növekedésűek.
2010. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!