Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs néha rossz érzésetek...

Nincs néha rossz érzésetek hogy pusztán hobbiból elpazaroltok az akvarisztikával annyi tiszta ivóvizet, meg áramot, míg másoknak napi 1 pohár jut csak?

Figyelt kérdés
Mióta akvarisztikázok mindig ez jár a fejemben vízcserekor és próbálom minél ritkábban ill. felhasználom viráglocsolásra a lecserélt vizet, de a szűrő, fűtő, lámpa akkor is fogyaszt is. Nem szüntetem meg mert amit bevállaltam állatot azt bevállaltam, de ezután majd vmi szárazkultúrás díszállatot fogok tartani, pl. kanárit.
2010. nov. 9. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Akkor már ne együnk marhahúst sem...Lásd marhatartás káros hatásai a környezetre.
2010. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

és ami pénzt a kanári etetésére költesz, odaadhatnád az éhezőknek...

ez így nem megy

2010. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én allergiás vagyok a vízpazarlásra...de ez nem az.

Ami az: munkahelyen szóltam egy srácnak, hogy ne folyassa a vizet, miközben pakol a konyhában. Erre direkt megnyitva hagyta a csapot mikor kiment a konyhából, fél óra múlva vettem észre...Na ez az ami szerintem pazarlás.

2010. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs :)

Mivel pontosan tudom, hogy attól, hogy én nem töltöm fel az akváriumomat, egy cseppel sem fog több víz jutni ezeknek az embereknek.

Sajnálom őket, igyekszem is tenni értük, amit tudok, de ez az akváriumtól teljesen független dolog.

2010. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nincs akváriumom, de néha lelkiismeretfurdalást okoz, hogy még a vécét is ivóvízzel húzzuk le, mikor a világ más részein tényleg drága kincs a víz.
2010. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Most még így gondolkodtok, de mi lesz ha majd itt is el fogy a víz? Nekem nincs akváriumom, de ha lenne akkor lehet, hogy én is felhasználnám a vizet locsoláshoz, meg ilyesmi.
2010. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Az akváriumban ha jól van gondozva elég ritkán kell teljesen kicserélni a vizet.A levegőztető meg a vízmelegítő nem fogyaszt sok áramot!Vízből te többet pancsolsz el mint amennyit az akváriumba öntesz,a számítógéped évente sokszorosát fogyassza a felszerelésnek.Akkor ne fürödjünk meg ne gépezzünk ha ez annyiba kerül nem?
2010. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Épp ez az: azt írjátok ne fürödjünk meg ne együnk marhahúst, de ezek alapvető szükségletek. Míg az akvarisztika csak egy hobbi.

Nem kell teljes vízcserét csinálni tudom, de épp elég az a heti 25 liter részleges csere is.

A kanárinak a kertben meg tudom termelni a köles, fénymag és egyéb aprómag igényét egy évre, ezek igénytelen, könnyen termeszthető növények, locsolni se kell, alá meg mehet az újságpapír ami megy az újrahasznosítóba. És heti egy pohár víz elég neki.

2010. nov. 9. 11:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Mondjuk mi a wc-t esővízzel öblítjük, így már bőven megspóroltuk az akváriumot.

Sőt igazából ha van energiám, akkor elmegyek a nem túl messzi forrásig és forrásvizet kapnak a halak. Ez is egy megoldás.

2010. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kultúra, a jó közérzet, a szebb lakókörnyezet része egy ekvárium, így egyáltalán nem pazarlás erre költeni. Én is próbálok spórolni, az akváriumvízzel való öntözés vagy wc öblítés teljesen jó ötlet, rögtön nem megy kárba. Az a kevés energia, amit felhasznál pedig jelentéktelen a világban folyó nagyüzemi pazarláshoz képest (csak egy példa a rengeteg kínai fröccsöntött műanyag játék, amivel 1 hétig játszanak a gyerekek aztán tönkremegy, ki lehet dobni), nem emiatt lesz rosszabb vagy jobb egyeseknek. A hiba másban keresendő.
2010. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!