Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék nyitni egy sügéreket...

Szeretnék nyitni egy sügéreket árusító és akvarista üzletet. Szerintetek lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés

Vannak akvarista boltok ahol lakom, de ott csak azokat a tipikus mollit,guppit stb lehet kapni.Mostanában rákaptam a sügérekre és van is 5 fajta.Nagyon nehezen találtam rá ezekre a példányokra.Ezért is gondoltam,hogy jó ötlet lenne, mert sztem még sok ember van ezzel így!

Válaszotok előre is köszönöm!


2010. nov. 9. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Hol? Betársulok rozsdaszínű (saját kitenyésztett) almacsigákkal. :-) (komolyan, nem vicc)
2010. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Jó sok pénzed lehet..
2010. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem elnen rá kereslet.Én tuti eljárnék egy ilyen boltba mert imádom a sügereket és álltalában pont olyan nincs amilyen kéne :P

Ja..hát igen szerintem is jó sok pénzed lehet ha ilyesmin agyalsz :D

2010. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Mi is sügérezünk, nekünk is van egy jó pár fajta. :) Szerintem lenne rá kereslet, csak az a baj, hogy a sügértartás (mondjuk nem tudom konkrétan milyenre gondolsz, nekünk afrikaiak vannak, konkrétan Malawi-tavi) nem egy egyszerű dolog. És akkor elkezdenék a kezdő akvaristák is ezeket hazavinni utánaolvasás nélkül aztán ott lenne a sok elpusztult hal...bár így is sok elpusztul sajnos a nem megfelelő tartás és a szaktudás hiánya miatt. Sokan azt hiszik, hogy megveszi a boltba a gömbakváriumot meg 1-2 halat aztán csapvízbe belerakva el is vannak...na mindegy elkanyarodtam a témától :)


Szóval szerintem úgy lenne értelme, ha nagy tenyészetet tudnál kialakítani, de nem csak 5 fajtával. Milyen fajtáid vannak amúgy?

2010. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5 sügérfaj tenyészetéhez és árusításához még ne nyiss üzletet (nem tudom belegondoltál-e, hány százezret, milliót elemészt üzlethelységet venni vagy bérelni, rezsit fizetni, állatorvosi és egyéb engedélyeket beszerezni, technikát venni, stb.). A normálisabb boltokban rengeteg fajból lehet válogatni, csak sügéres boltba egy szűk kör megy be, többen és gyakrabban áldoznak pénzt mollyra, guppira ilyenekre. Ezeket inkább áruld akvarista.hu-n, expresszen, ilyesmiken, vagy beszélj a boltok tulajával, hogy betársulnál sügeres részleggel.
2010. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem a saját 5 fajtámból szeretném nyitni!Igaz az majdnem 60 db.Sebaj.Hát az ötleteimet ezzel kapcsolatban nem szeretném közzé tenni,de minden kezdő sügérezőt felvilágosítanák a tartással kapcsolatban.A halakról amiket majd árusítanék azokról lenne egy rövid leírás és aki akarja azt is elolvashatja.Én is mindíg gondban vagyok a beszerzéssel és szeretném hogy azok akik szeretik a sügéreket egyszerűbben megtalálják a nekik tetszőtű!
2010. nov. 9. 14:34
 7/21 A kérdező kommentje:

A fajták pedig:

-Yellow-arany sügér

-jégsügér-Pseudotropheus acei

-császársügér-Aulonocara stuartgranti

-levendula sügér-Iodotropheus sprengerae

-Pseudotropheus saulosi

2010. nov. 9. 14:51
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekünk ezek vannak most:

16db Pseudotropheus Socolofi

11db Pseudotropheus spec. "Elongatus Mpanga"

6db Pseudotropheus Acei „Itungi”

10db Labidochromis sp. "Mbamba"

23db Labidochromis Caeruleus „Yellow”

3db Nimbochromis Livingstonii

10db Melanochromis Cyaneorhabdos "Maingano"


6db Ancistrus Temminckii

4db Corydoras Melanistius

2db Ancistrus Sp. "Albino"

4db Chromobotia Macracanthus


Valamint 13 db pénteken "született" yellow ivadék :)

2010. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Salx Narval ***** válasza:
Hát akkor, hajrá.
2010. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 kzs ***** válasza:

Egyetértek Murr-ral: teljesen igaz amit írt. Mondhatnám: lényegretörő.

Át kell gondolnod ennek az anyagi vonzatát, és azt is, hogy sokkal többen keresnek pontylazacokat, elevenszülőket, labirinthalakat, stb., mint sügéreket.

Ja... nem mindegy, hogy a közelben milyen kereskedések vannak (nagy lehet a konkurencia).

-----------

Szóval, ami engem illet, én max. társulnék valamelyik díszállatkereskedőhöz, de nem nyitnék díszállatüzletet. Főleg nem olyat, ami speciálisan CSAK sügéreket tart.

De Te tudod...

2010. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!