Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő csiga vs. Maláj tornyos?

Csigaevő csiga vs. Maláj tornyos?

Figyelt kérdés

Eltérőek a vélemények és tapasztalatok, egyesek szerint eszik őket, mások szerint nem. Ki mit tapasztalt?

És mennyire koszolnak, mennyire rontják a vízminőséget?


2010. nov. 10. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam már ezen. Sikerült bevásárolnunk 4 hatalmas szép vízikelyhet, aztán mikor mostam meg néztem át a leveleit akkor láttam, hogy totál tele van csigákkal. Maláj tornyos meg minden volt ott...aztán inkább botia-kat vettünk, azóta sehol egy csiga. :) persze nem tudom mennyi került be a növénnyel, ahogy próbáltam leszedtem mindet róla. De tuti azért maradt...de nem láttam még egyet se mászni sehol szerencsére :)

Sajnos csak ennyit tudtam írni, igazából hasznos tanácsot nem mert még nem volt csigaevő csigám. :)

2010. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy maláj tornyosom az aljzat előző gazdájáé volt két hónapot töltött vödörben majd hidegvízzel áttmostam a kavicsot mondhatom volt meglepetés sehol semmi,mert épp elkezdtem feltölteni az akváriumot vízzel és amint lekapcsoltam a lámpát egy órával később észrevettem egyet az üvegen csodálkozott is a család,micsoda túlélő :)

Miután beraktam a halaimat a csiga eltűnt gondolom a botiám elintézte :(

2010. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálam is sok a csiga, barna hólyagtól a malájig minden van. Különösebben nem zavarnak, hasznosak, de jó lenne egy kis születéskorlátozás rajtam kívül is, unom kiszedegetni, meghirdetni, elajándékozni őket. Botiához kicsi a helyem plusz a garnélák sem örülnének neki, a csigaevő csigával pedig nem tudom használnék-e vagy ártanék, a kiszedegetés tisztább megoldásnak tűnik egyelőre.
2010. nov. 10. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van és eszi a csigákat...
2010. nov. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A malájt? És hagy maradékot? (Úgy tudom csak a testnedveit szívja ki, a többi ottmarad - mondjuk erről a garnélák és a halak talán gondoskodnak...)
2010. nov. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!