Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlotok akinek...

Milyen halat ajánlotok akinek még soha nem volt?

Figyelt kérdés
Szeretnék díszhalat karácsonyra,de nem tudom milyen fajtát,melyik faj a legkönnyebben gondozható és milyen akváriumot kellene venni,héten hányszor kell vizet cserélni a halaknál? Eddig csak hörcsögöm volt amit 1 héten egyszer,ritkán 2 hetente cseréltem forgácsot.
2010. nov. 10. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék halat karira:)

Szerintem inkább csapathalakat válassz!Könnyen gondozható a neonhal,kolibrihal,dániófélék(színjátszó dánió,zebra dánió) stb.De nekem a guppik is nagyon tetszenek.Itt van pár oldal,ahol olvashatsz róluk:)

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Guppyt,endlert példáúl :D

Igénytelenek és elég nekik egy akvárium is pl 25-30 literes :)

2010. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Guppit tudom ajánlani. Nekem először csak 3-4 volt, aztán úgy elszaporodtak, hogy nagyon sok lett. Ettől nem kell félni, mert könnyű őket gondozni, és picik. Ha sok van belőlük, az csak szebbé teszi az akváriumot. A színesebb nagyobb farkuszonyosak a hímek, az "egyszerűbbek" a nőstények.


[link]


19/L

2010. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is guppi szép és nem túl kényes.

Azonfelül nálam a kezdeti hibasorozatok utánn az ancik kiérdemelték az elpusztíthatatlan jelzőt.

Nem túl szépek de szerintem nem is rondák viszon eléggé relytőzködők de mindenképp hasznos hal.

2010. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha guppit veszel és szeretnéd,hogy szaporodjanak akkor több nőstényt vegyél mint hímet mert az én tapasztalatom az,hogy a lányok kényesebbek,hamarébb elhulnak mint a fiúk.

És ha kevés a csaj és azokat sok hím piszkálja akkor nem lesz megállásuk egész nap,és a halálba kergetik a nőstényt mert nagyon kimerül.

Emiatt fontos egy bizonyos egyensúlyt fentartanod,de ezt leszámítva semmi gond a guppikkal békés és szép halak.

2010. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

- Hát vegyél egy 40-50 literes akváriumot,

- kell egy szűrő bele

- egy háló amivel tudod a halakat rakosgatni

- egy automata fűtő de ha van otthon 24 fok akkor ez nem

- egy leszívó cső

- 2db vödör amit csak akváriumhoz használsz

- világítás, valami neon a tetejére

- fekete 1-3mm-es márványzuzalék (kavics) az aljára

- jávai moha, anubias <-- ezek strapabíró növények


- ha veszel egy vasfát is, arra damillal rákötheted a növényeket s akkor letmarad az alján, szal a cserépből a növényeket ki lehet venni, úgy egy fokkal jobban néz ki


Vagy veszel egy kész akvárium szettet amibe van lámpa meg mittomén miket adnak még hozzá


Aztán összerakod,

kavicsot átmosod vödörben

akváriumot teleöntöd vízzel

ha van fűtőd azt benyomod 26 fokra és berakod

szűrőt is berakod

Járatod így pár napig

aztán vehetsz


Mondjuk 6db red cherry garnélát, 6db endler guppit, 6db akármilyen törperazbórát, 6db galaxy razbórát, 2db törpe szívóharcsát. 2-3 hónap mulva a garnélák elszaporodnak és lesz kb 50db, aztán ott fognak cikázni.


Ezek így jó fejek mind, és kicsik szal ezekből is lehet jó sokat belerakni.


Aztán úgy 2 hetente leszívod a víz felét és ha rendes vagy akkor (1napig vödörben) állott vizet öntesz a fejökre, de kibírják azt is ha friss csapvizet kapnak.


A halaknak lemezes kaját veszel, a garnéla rákoknak meg schrimps natural-t az ilyen kis bogyó az is száraz táp.


És ennyi.. utána nem nagyon kell vele foglalkozni, ez ilyen tök bio akvárium lesz, nem is nagyon koszolódik, mert a rákok és a törpeszívóharcsa takarít jól :)

2010. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy kéne rá egy öntapadós matrica hőmérő, amit rá tudsz ragasztani akváriumra, akkor látod hogy kb hány fok van benne.


Mondjuk ha kint van 24 fok, akkor akváriumban lesz 25 mert a neon is fűt minimálisan a tetején, és 25 fok az általában minden halnak jó szokott lenni.


Szal előbb az akváriumot vedd meg, indítsd be, legyen benne növény is, rendezd be szépen, hogy jól nézzen ki, és várj egy pár napot, akár 1-2 hetet is várhatsz, hogy

beálljon a víz rendesen és csak utána vegyél bele halat.


Azért mondtam ezeket a mini halakat, mert ezek biztoshogy nem csipkedik a növényt, tehát gondod nem lesz vele.

De ha össze-vissza vásárolsz halakat, csak ami tetszik, akkor lehetnek balesetek, egymást kinyírják, vagy megkergetik, vagy a növényt eszik meg...

2010. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tanácsok tökéletesek, amiket elmondtak a többiek, viszont ehhez a hobbyhoz először rengeteget kellene olvasni. Nem esett szó a mechanikai és biológiai szűrésről-lebontó baktériumokról, a helyes táplálásról, a növények ültetéséről, a részleges vízcsere fontosságáról, a halak betelepítéséről, a felmerülő problémákról, betegségekről, stb. Vannak dolgok, amik egy gyakorlott haltartónak egyértelműek, viszont annak, aki még soha nem csinált ilyet, annak nem biztos, hogy az.

Ezért én alapos felkészülést javaslok a kezdetekhez, www.akvarista.hu 5 e-book és fórum, Horn - Zsilinszky: Akvarisztika c. könyve, diszhal.info. Hidd el, rengeteg csalódástól mentenek meg!

2010. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 90 literesbe van 6db tetra, 6db bíbor márna vagy piros dánió nemtom, és 6db ékfoltos razbóra, meg 2db törpeszívóharcsa hogy legyen aki eszi az algát is.

Hát nincsenek sokan, de ezek jól megvannak együtt.

2010. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!