Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élőlények lehetnek ezek?

Milyen élőlények lehetnek ezek?

Figyelt kérdés
Már napok óta láttam,h az üveg tele van nagyon apró fehér pöttyökkel,gondoltam vmi csiga kelhetett ki.Bár nem nagyon láttam,h mozogtak volna.Ma ahogy figyeltem a pöttyöket,észrevettem,h talán másznak picit és akad köztük vmi féreg szerű is.1-2 mm-es lehet csak és fehér színű.Úgy látom,h csak az üvegen tevékenykednek,másfelé nem látom,h lenne.Próbáltam utána nézni,de nem nagyon jöttem rá mi lehet.Talán a planariára hasonlít,de ez nagyon pici és csak fehér színe van.És a pöttyök mik lehetnek?Kérdésem az lenne,hogy tudom őket kiirtani és,h ártalmas e a halamra.1szem Betta van az akváriumba.
2010. nov. 11. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a betta ívatómedencéjében voltak ilyenek.Mikor a kishalak nőttek,észrevettem,hogy eszik őket.Később akváriumpucolásnál végleg eltüntek.
2010. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ő sajna nem foglalkozik velük,bár szerintem nem is látja;) 1/3os vízcsere 3napja volt,sajna semmit nem változtatott a dolgon. Már arra is gondoltam,h kiveszem a halat és benyomok egy adag parakillt,de a bacikat nem akarom fölöslegesen hazavágni.:(
2010. nov. 11. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Tapadóharcsán még nem gondolkoztál?Egy pici anci szerintem megoldás lenne.
2010. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ancin gondolkodok régóta,csak az az igazság,hogy egy aymonieri-t már ki kellett tőle vennem,mert zargatta.Elég agresszív a drága.Bár az sárga volt,nem éppen rejtőzködő színű,lehet egy barna anci nem zavarná annyira.
2010. nov. 11. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát bármilyen parazita is az, nem jó, minnél előbb ki kell írtani. Vagy egy teljes akváriumtakarítást, vagy sera ectopurt javaslok, de ne hagyd hogy megfertőzzék a haladat, illetve lerontsák a vízminőséget.
2010. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még az anciról egy pár szót, levegőztetés és legalább 50 (inkább 90) liter körüli akváriumra van szüksége. A parazitákat pedig nem irtj ki.
2010. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Akkor mégiscsak marad a "vegyszer".Ancival kapcsolatosan,azért gondoltam rá,mert vmiféle "algairtó" mégiscsak elkelne,bár jelenleg nincs ilyen gondom,de még csak 3 hónapos aksi. 54 l és szűrő levegőztető adott.:)

Mit gondolsz,hallal együtt kezeljem,vagy kivegyem addig? Rajta szerencsére semmi külső jel,vígan építi a habfészket,étvágya jó...

2010. nov. 11. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Algaírtónak ne ancit vegyél, hanem törpeszívóharcsából 2db-ot, azok takarítanak a legjobban, éjjel-nappal fáradhatatlanul zabálnak.
2010. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!