Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. kérdés! Szülésről...

S. O. S. kérdés! Szülésről lenne szó. Részletesen lent!?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik hogy az egyik elevenszülő halam nemsokára/mindjárt szülni fog. Azt szeretném kérdezni hogy milyen körülmények között tegyem ki (hova), ugyanis nincs karantén akvim. Egy kb 4-5 L-es ételtartó kifertőtlenítve megfelel ha az akvárium vizéből merek bele??
2010. nov. 11. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, már az hogy étel volt benne és gyakran érte vegyszer is kizáró ok, a kifertőtlenítés meg pláne. Esetleg úgy, hogyha teszel bele egy tiszta zacskót, zsákot ilyesmit. Az akvárium vize jó, de mindenképpen kell bele egy levegőztető, legjobb, ha szivacsszűrő. Növény is jól jön bele, főleg a jávai moha, de más is megteszi az akváriumból. Ha még nem vagy technikailag felkészülve rá, akkor inkább ne kapkodj most, egy hónap múlva úgyis jön a következő adag. Ráadásul ha van búvóhely az akváriumban, akkor sokan életben tudnak maradni.
2010. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a hőmérséklet is fontos, a kishalak érzékenyek, ha a nagyban van fűtő, akkor a kicsiben is legyen. Ha megvan 24-25 fok a szobában, akkor nem szükséges.
2010. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
van benne szivacsszűrő és étel még nem volt benne....tök új a fertőtlenítés: forró ecetes vízzel történt
2010. nov. 11. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, akkor jó, én is használok ételest hasonló célra.

Arra viszont akkor figyelj, hogy az 5 liter nagyon kevés, hamar felgyűlnek benne a káros anyagok, könnyen megmérgezik a kishalakat. Vannak ezek a 10-12 literes spáros műanyagvödrök, szerintem egy olyat szerezz be, nem tudom mit árulnak benne, de nem lehet drága, mert szüleimnél rengeteg van belőle :)

2010. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tescoban lehet kapni olyan műanyag tárolókat, amiknek van teteje, és csatos füllel lehet azt rögzíteni, téglatest formájú, áttetsző színű (egymásra és egymásba is tudod őket tenni). Van olyan ami 8-9 L-es, kb 600-900 Ft között szokott lenni. Én múltkor vettem egy ilyet, és abban szoktam 1-2 hónapig nevelni a kicsiket, és azután eladom, továbbadom, elajándékozom, vagy beteszem a nagyobb akváriumba őket. 1-2 hónap erejéig nekem bevált (ráadásul, ha nincs szaporulat tárolni is tudok benne halas cuccokat, és a dolog bonusz oldala az hogy nem törik :)) Persze 3 naponta a víz 75 %-át szoktam cserélni...

2010. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!