Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a belső szűrőmmel?...

Mi lehet a belső szűrőmmel? Alig fúj a vízbe buborékot.

Figyelt kérdés
Kimostam a szivacsát jó is lett kb. 3napig, most megint elég betegesen nyomja a levegőt. Mit mossak még ki rajta? Vagy mi nem jó?
2010. nov. 12. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs túl lent a vízben? Nem cseréltél vizet mostanában, és esetleg többet öntöttél mint volt benne?
2010. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem cseréltem vizet, és mindig úgy lövöm be a szűrő magasságát, hogy pont a vízszintnél legyen a nyílása, pont ezért, hogy ne is nagyon zubogjon, de azért keverje a levegőt be. De most pár napja mint a pisi csak csordogál:( Megint elkoszolódott? 3 nap után vagy mi?
2010. nov. 12. 12:57
 3/7 gfero ***** válasza:
100%
lehet hogy tul kicsi a teljesitménye mosd ki az egész szűrőt lehet hogy az is tele van
2010. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy elkoszolódott. Kicsi a szűrő, sok a hal, rossz az etetés, stb.

Az is lehet, hogy nagyon régi már a szivacs, és nincs tartása.

Vagy csak a levegő beszívó cső tömődőtt el. Elég, ha csak egy kicsit visszafelé folyik a víz, és azt már nem tudja visszaszívni. Vagy bármilyen más (pl.vízkő) szennyeződés van benne.

2010. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Szedd szét a rotorházat is, ill ellenőrizd az átfolyásszabályozót. Továbbá, etetéskor kapcsold ki, hogy ne szívja be a kaját, csak ne felejtsd el visszakapcsolni.:D Ha üzemelt etetéskor,elképzelhető, hogy ismét eltömődött.A szűrőt mindig a leszívott akváriumvízben mosd ki és nem kell, hogy teljesen tiszta legyen.
2010. nov. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, vmit alkotok vele,az az igazság nem vagyok egy műszaki zseni szétszedem, remélem össze is fog menni
2010. nov. 13. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:
az előző válaszokból ítélve talán a forgó rész tömődhetett el. Amikor kiveszed a szivacsot kimosni, a szűrőn kell lenni mégegy toknak amit le lehet venni és ott van az a kis kerék ami forog és közvetlenül érintkezik a vízzel azt csak öblítsd ki és elvileg jónak kell lenni, vagy ha nem akkor talán motorhiba vagy régi vagy nem tudom :)
2010. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!