Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet házilag világítás...

Hogyan lehet házilag világítást csinálni?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy lehet neoncsöve akváriumi világítást csinálni
2010. nov. 15. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan armatúrát aminek a 2 végén van egy tartó, rá tudod tenni az akvárium 2 szélére. De szerintem ez hülyén néz ki...legjobb, amikor bútortető van rá csinálva, abba 2 csavart be kell fúrni a megfelelő helyre (de a csavarfej meg a bútor közé tenni kell egy távtartót, nekünk egy fa kocka van), és úgy ráhúzni az armatúrát. És akkor meg is van oldva. Mondjuk nekünk 300 literes saját bútoros akváriumunk van. :)
2010. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Hát nem tudtam most értelmes képeket csinálni, de kb. ilyen. Ha érdekel tudok még képet küldeni, de akkor csinálok normálisat. :)

2010. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen a gyári, de van sok féle:


[link]

2010. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Ne haragudj, ha ezt kérdezni kell, akkor neked sehogy.Kérj meg egy villanyszerelésben jártas ismerősödet.Ne szerelgess, mert az áram nem játék.
2010. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha veszel 2-3 db vízalatti neont. Ilyet kapsz díszhal boltokban. Az alig melegszik, ezért a két végénél odaragaszthatod akár celluxxal a tetődre is alulról.


Az se baj ha belelóg a vízbe, mert teljesen vízálló. Sőt ha csak ráteszed a vízre, akkor fent is marad, mert van benne egy kis levegő ami fenntartja.


Meg vannak hozzá tapadókorongok amivel még oda is tapaszthatod ahova tetszik, ha úgy akarod.


Ez azért jó, mert nem kell hozzá semmilyen armatúra, van a végén egy drót, csak bedugod áramba és világít.


Én láttam ilyenből megrendelhetőt 1200 Ft-ért neten, de már meg nem tudom az hol volt.

Végülis én boltban vettem 2400Ft-ért, hát pontosan itt:

ATLANTISZ FAUNA KFT. - 1067 BUDAPEST, EÖTVÖS U.28.


Lehet kapni több színben is, fehér, kék, rózsaszín, zöld.


A rózsaszínnek nincs nagy fénye, a zöld meg olyan mint egy lézerkard.


Nekem úgy van, hogy 2fehér+1kék. Az úgy jól néz ki :)


1db-nak nincs marhanagy fénye, mert ezek kevesebb wattosak mint egy ugyanakkora neon, de mivel vékonyabb a neonnál, ezért több darab is elfér egymás mellé és nem kell félni attól sem, hogy vizes lesz.

Ennek jó a színhőmérséklete, mert 6500 Kelvines.

2010. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hja előző linkben ott volt az a víz alatti neon is

[link]


és 1100 Ft nah jó az neked, abból vegyél 2-3db-ot az elég lesz.

2010. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!