Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kishalam született (guppi)...

Ha kishalam született (guppi) és karantén akv. ba akarom rakni és nincs hozzá fütö de levegoztetö van es a haázban 23-24 fok van?

Figyelt kérdés
Szerintetek tarható így??
2010. nov. 15. 19:32
1 2
 1/13 gfero ***** válasza:
igen
2010. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem is elromlott a másik fűtőm, én úgy szoktam hogy egy nejlon zacsit rakok az akváriumba kifeszítem a szélét tehát a teteje nyitott, de a hőmérséklet így ugyan olyan lesz mint a nagy akváriumban, remélem érthetően írtam le

én is így tartom a kishalakat, ja és takarítani is egyszerűbb :)

2010. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor jó nagy hülyeséget csinálsz, mert nem mozog, nem frissül benne a víz...meg minek stresszelni őket állandóan, mikor cseréled a vizüket?

Legegyszerűbb venni, vagy csinálni egy nevelőhálót.

2010. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor biztos hogy tarthatom ezen a hőfokon mert nem a hálón vagy a zacskón van a kérdés mert tele van növénnyel a nagy akvi és nem akarom őket bántani se a halakat stresszelni....... na szóval a 23-24 fok elég??
2010. nov. 15. 19:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szerinted hülyeség, de nem 2 naponta cserélgetem a vizet, hogy stresszeljem a halakat, a szűrőt is ki szoktam takarítani hétvégén, ilyenkor cserélem le a zacsit. Nekem is van hálóm, de azért nem szeretem mert a nagy halak állandóan csipkedni próbálják a kicsiket, a zacsiban meg nem tudják ezt csinálni mert kifeszül. Néhány adag halacskát már felneveltem így és sose volt gond belőle, míg a hálóban állandóan kergetni próbálták őket. Egyébként tervezem hogy veszek új melegítőt a kicsiknek a másik akváriumba csak még nem jött össze a dolog. Kérdező bocsi az offért :/
2010. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát azzal az a baj, ha nincs fűtőd, hogy a hőfok ingadozik, ha nincs állandó fűtésed. Az meg nem tesz jót a halaknak, főleg nem a kicsiknek, amiknek még nem ellenálló a szervezetük. Egy 10x15 centis háló nehogy már ne férjen el az akváriumban. :) Mekkora az akváriumod? A nagy halakat ezzel nem stresszeled sehogy sem...növényektől meg nem lesz baja a kishalaknak. Egyébként is a karantén akváriumba nem tenném bele őket, mivel oda vagy beteg, vagy új halakat teszünk ugye, ki tudja mik vannak abban a vízben. Ezért lenne jó az a víz, amibe most vannak.
2010. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is csipkedték a hálót, de betettem az aljába egy méretre szabott fehér plexit (beragasztod akváriumi sziloval a kerethez, vagy lefogatod pl egy kővel) és akkor meg van oldva. Nekem most épp 12 yellow sügér van benne, az akvárium 300 literes, nagy sügérek vannak benne (ragadozók is) és nem bántják, mert nem látnak bele. Ha meg felmennek nem érdekli őket, az oldalát nem piszkálják, és így a kicsik is jobban biztonságban érzik magukat.
2010. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
bocs úgy látom nem elég világos a kérdés. én nem a hálóról beszélek hanem a hőfokról. és nem nem fér bele a háló mert 120L és dugig van növénnyel és bújóval. Eddig a karantén akv-ban még nem is volt víz, most akarom megtölteni a társasnak a vizével. Ugyhogy még1x arra lennék kiváncsi h a guppik (kicsik) tűrik a 23-24 fokot????????
2010. nov. 15. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Válaszoltunk rá, ha nem látnád. Amúgy meg a háló nem az akvárium aljára való, hanem a szélére belógatod. Egy 120 literesbe meg az bőven befér...de mindegy, te tudod. Szerintem egyszerűbb lenne ha holnap elmennél és vennél kb. 2ezer Ft-ért egy fűtőt. Ha ennyit nem tudsz rááldozni, akkor inkább ne akvarizálj.
2010. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!