Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Működő akváriumba ti szoktatok...

Működő akváriumba ti szoktatok valamilyen szert tenni (venni) ami gyönyörű kristálytisztává varázsolja a vizet?

Figyelt kérdés
Új akváriumról van szó egyébként,két hétig üzemelt hal nélkül,péntek óta van benne hal de mintha picit homályos lenne a víz.
2010. nov. 15. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha homályos a víz, lehet elkövettél egy hibát mégpedig nem mostad meg az ajzatot az akv-ba helyezés előtt, ez pedig nagy probléma mert keményíti a vizet és a látvány se 1. osztályú. Ha ez van akkor ajánlok egy olyan 40-50%-os vízcserét 2x két hét alatt és kitisztul folyamatos szűrés mellett. Lehet azis h hirtelen sok halat vettél és megterhelted a vizet és felgyülemlett hirtelen a méreganyag de ezis orvosolható sűrű vízcserékkel. Ha pedig arra gondolsz h a vizet mivel lehet mássá tenni?.....sok olyan anyag van ami pl kékre festi a vizet. Nagyon szép látvány és a halaknak sem árt. Remélem segítettem :)
2010. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kavicsot átmostam többször forró vízzel s minden mást is.54 literes,kb 20 hal van benne.Igaz ez mind egyszerre lett bele téve.Milyen kék festékre gondolsz,metilénkékre?Ez tartós színezés?Tudnál egy képet linkelni ahol ezt használják?Köszönöm.
2010. nov. 15. 20:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez még nem működő aki.:) Nyugi, az akvárium türelemre tanít. Majd jön az alga virágzás, zöld, barna, stb. Majd lecseng, elmúlik. Addig is gyakrabban végezz részleges vízcserét, ne nagyon mosd ki a szűrőt, és ne légy rest olvsagatni a szakirodalmat. (nem feltételezem, hogy nem értesz hozzá, csak gyakran ez a hiba)

Működőbe (ez nem a homályosságot veszi el) használható a nitrát megkörő szat gyanta, és kevés jó minőségű(!) aktív szén. Előbbi rendszeresen regenerálva, utóbbi cserélve.

2010. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell beletenni semmit, főleg nem metilénkéket!!! Kiölné a 2 hét alatt beletelepedett összes hasznos baktériumodat!


Az opálosodás természetes, pár nap alatt le fog tisztulni.

És ha nem mostad volna át az aljzatot, az csak az első pár napban okozott volna opálosodást, utána letisztult volna.

2010. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54-esbe tökmindegy, milyen 20 hal van, rengeteg! Most már inkább kezdem feltételezni, hogy nem igazán tájékozódtál előtte. (vagy nagyon rossz helyen tetted)
2010. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg, ezt nem is figyeltem :) Milyen halaid vannak?
2010. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

1. válaszoló vagyok. Igen a metilénkékre gondoltam, csak nem tudtam h tudod a nevét is :) na szóval ez annyira nem tartós kb 1-2 hétig szép intenzív színe majd elkezd fakulni, de nyilván a vízcserékkel is fakul ugyhogy ezt olyan 3-4 hetente meg kell ismételni de nagyon keveset rakj bele. Ez az akvárium valószínűleg metilinkékes:

[link]

2010. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bizony, nálam 70 literben van 10, néha 15 (Igaz jópár garnélával). Ajánlom a rendszeres, részleges vízcserét (heti 30%), pihentetett, azonos hőmérsékletű, klórmentes vízzel.

Vegyszerezni viszont nem szükséges, metilinkékkel meg pláne nem. A SZAT viszont erős telepítettség mellett nem hülyeség, könnyen elkerülhető vele egy halpusztulás.

Az meg, hogy egy belső szűrő mellett mennyi lebontóbaktérium telepszik meg és mennyire tudják a dolgukat végezni, hát kérdéses. Sem a felület, sem az áramlási sebesség nem optimális, tehát az említett vízcsere elengedhetetlen.

2010. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ebből nagy baj lesz,ez rengeteg hal egy ekkora akváriumba, hacsak nem 2-2,5cm növő halak.Egyenlőre a heti vízcserékkel és a szűréssel tudsz némi javulást elérni.Nagyon keveset etess és ültess dúsan növényeket.Vegyél nitrátmegkötő szert,vagy gyantát és aktívszenet.Én is kíváncsi lennék milyen halaid vannak, mert lehet, hogy érdemesebb lenne, megválni némelyiktől.
2010. nov. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Már bocs 20:31 -es de miért lenne az az akvárium metilénkékes,azért mert kék háttér van rá ragasztva?Csak mert a vize egyártalán nem kékes.

A másik dolog,hogyha valaki kiakarja nyíratni a halait akkor metilénkékezzen bátran,mert ettől majd elgyengül az immunredszerük rendesen és halott fertőtlenített vízben fognak élni a halak ami nem túl jó nekik.

A metilénkék gyógyszernek van kitalálva és annnak is kell használni nem másra,gondolom te sem zabálod összevissza az antibiotikumokat és egyéb fertőtlenítő szereket,akkor a halaidat sem kéne állandóan fertőtleníteni mert szerintem rövidebb ideig fognak élni mivel valamien szinten beléjük ivódik a metilénkék és minthogy nem tápanyag csak mérgezi őket szépen lassan.

2010. nov. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!