Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A császársügéreknek mikor...

A császársügéreknek mikor alakul ki az ivarérett színezete?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 08:33
 1/5 Frontosa ***** válasza:

a császársügerek hímjei (nekem is van többféle is) megfelelő táplálkozás esetén kb. 6-9 hónapos korukban kiszinesednek. Viszont a legszebb mindig csak az ,,Alfa Hím" lesz, a legnagyobb és a legerősebb is ő az akváriumban, a többi hím általában annyira nem színesedik ki. Rendszeresen szaporodnak, 3 hét után el lehet választani a nősténytől a kicsiket, én köptetni szoktam. 1 hímre legalább 3 nőstényt számolj. Sok bújkáló, nagy akvárium, kemény víz, 26-27 C-nál gyorsan szaporodnak.

Üdv,

2010. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És honnan tudom megállapítani,hogy melyik a hím és melyik a nőstény?A többi fajtánál simán megtudom különböztetni de ennél nem igazán megy.
2010. nov. 23. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:

A császársügérnél is meg lehet különböztetni. A hím nagyon színes, általában kékes színe van, attól függően honnan származik. Lehet benne sárga, vörös is. A nőstény pedig barnásabb színű. Ezen a képen látszik. Elöl a hím, hátul a nőstény.


[link]


Persze nem tudom neked milyen van pontosan.

De ugye azt tudod, hogy 150 literre számolunk 1 pár ilyen halat? Ne tegyél túl sokat belőle ha nincs számukra megfelelő helyed, mert nem fognak szaporodni, vagy pedig agresszívek lesznek egymással.

Ugyan nekem nincsenek császársügereim (pedig Malawi-tavi halaim vannak 300 literben), de remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Hát még csak kb 3 hónaposak szóval még semmi szinük nincsen.Persze tudom h minden sügér fajtának 200 fölötti akvárium kell hogy kitudjanak fejlődni.
2010. nov. 23. 09:33
 5/5 Frontosa ***** válasza:

Fiatal korban nehéz megállapítani, mivel még színbeli különbség nincs közöttük. A hímek kicsit nagyobbak és zömökebb testalkatúak, ez 3 hómapos korban már látszik. A Császársügereket, mint minden Afrikai sügeret nem szabad párban tartani, mivel viszonylag békések, de a hím halálra üldözi a nőstényt. Több nősténynél ez kiküszöbölhető, megoszlik a figyelem. Egy hímre legalább 3-4 nőstényt tarts, sok bujkálóval, 200-300 literben már 2 hím elvan egymással, meg persze 6-10 nősténnyel (ha csak ők vannak az akiban), de csak egy egyik szinesedik ki 100%-osan. Több fajt nem szabad együtt tartani mert összeívhatnak. Kezdő sügereseknek én nem ajánlanám és nem is nagyon népszerű, mivel csak a hím szép, sokáig él és viszonylag kényes. Hasonlít rájuk testalkatban a Pávasügér és a Leopárdsügér (Nimbochromisok), ők kevésbé kényesek, olcsóbbak, hasonlóan nagytestűek (akváriumi körülmények között max. 18-20 centi) és a nőstény is látványos, de itt min. 300 liter kell. Ha mindenképpen Császárokat akarsz, javaslom vegyél 1-2 nagydarab (legnagyobb) kicsit, meg 3-8 db legkisebbet a boltban, így nem tévedhetsz sokat. De előtte ezeket olvasd el:

[link]

[link]

Üdv,

2010. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!