Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy aksiba milyen technikai...

Egy aksiba milyen technikai felszereléseket kell mindenképp beszerezni és melyik miért kell?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegyik egyértelmű.

Szűrő: kiszűrje a kajamaradékot, ürüléket, ezáltal nem fognak elszaporodni a méreganyagok (pl. nitrit) ami megmérgezné a vized és a halaid elpusztulnának. A szűrő szivacsán (külsőszűrő esetén a szűrőanyagokon) élő hasznos baktériumok pedig ezeket bontják le.

Levegőztető: oxigén juttat be a vízbe, ami nélkülözhetetlen a halaknak. Legegyszerűbb egy porlasztóval ellátott légpumpa.

Vízmelegítő: beállítod a halaidnak megfelelő hőmérsékletre (általában 24-26°C), így nem fáznak meg.

Világítás: a halaknak és a növényeknek is hasznos, de leginkább a növények miatt használjuk. Ha nem világítasz, vagy csak keveset (napi min. 10 óra javasolt) akkor elszaporodik a barna alga. Ha túl sokat világítasz (napi 13-14 órát vagy többet) vagy állandó napfényben van az akvárium akkor pedig a zöld alga lesz elszaporodóban.


Technikai részről ennyit, van olyan növény ami igényli a dús CO2-t ehhez is vannak gépek, de azok nagyon drágák. Meg ezt általában csak növényes akváriumnál kell használni.

2010. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ezen felül persze van rengeteg technikai kütyü amit be tudsz tenni az akváriumba, de ezek a legalapvetőbbek.

Azért írd le milyen halakat szeretnél, mekkora az akvárium és akkor tudunk segíteni konkrétan milyen cuccokat vegyél bele.

2010. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

120 literes az akvárium, a halak még csak tervben vannak,mert v-ki azt mondja, hogy össze rakhatom őket v-ki meg azt, hogy nem. Én meg nem tudom, a halak egyébként a következőek: 2 db anci, 4 db mézgurámi vagy rubin g., 6 db zebradánió, egy csapat vörös neon, 4-5 db arany molly.

2010. nov. 23. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora akváriumba tehetsz már külső szűrőt is. Ezeket tudom ajánlani: Eheim Classic 2211, Aqua-Pro 1 / Evo 2206, Aqua-Pro 2 / Evo 2208. Ezek már 120-200 literes akváriumokhoz vannak. Persze nézhetsz más milyet is.

Belsőből is olyat vennék, aminek nem a legfelső határa a 120 liter, hanem inkább a legalja. Így tuti nem lesz baj a szűréssel.

Levegőztetőnek nekünk Atman At-A7500 van, ez 2x180 liter/órás, neked elég lenne 1x180 liter/órás is. Veszel hozzá csövet és egy hosszabb porlasztó rudat és mehet is a vízbe.

Világításnak én betennék egy 90 centis daylight csövet, pl. jók a Sera BlueSky, Philips Aquarelle, de vannak a Tungsram-nak is daylight csövei sokkal olcsóbban, lényeg az, hogy legalább 6-8000 kelvines legyen. Vagy betehetsz elcsúsztatva 2 kisebb teljesítményűt.

Fűtőnek én 150W-os automata fűtőt vennék, ezt egyszer beállítod 25 fokra és már oké is. Akkor kapcsol be és ki amikor szükséges.


Halakról pedig. Eddig oké, de én vennék még 6-8 páncélosharcsát, a gurámiból 4-et már tehetsz ekkorába, nem fognak senkit bántani. 10-12 zebradánió is mehet, de én a helyedben a neonokból nem egy csapatot vennék, hanem kettőt. 12 mehet abból is. Én a molly-t nem tenném be ebbe az akváriumba, nagyon félős hal, inkább vennék helyette kis vitorlásokat, ha kis korban összeszoknak a kishalakkal nem fogják bántani őket. :)

2010. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még ami fontos az az aljzat ugye. Én neked ezekhez a halakhoz fekete bazaltzúzalékot ajánlanék, nekem fehér kvarchomok van az afrikai sügerekhez. De azokhoz nem is tehetnék mást, mert pakolják az aljzatot és felsértené a szájukat. :)

Növényekből pedig vegyél sokat, ezek a halak szeretnek bújkálni a növények között.

[link]

Itt vannak a növények, ezen az oldalon az összes halat megtalálod. Mik az igényeik, jellemzőik. Ajánlom még neked, hogy regisztrálj az akvarista.hu-ra és olvasd el a főoldalon lévő e-bookokat. Ha valamit nem értesz érdemes ott a megfelelő fórumtémában érdeklődni, sok hasznos választ fogsz kapni.

Amikor meglesz az akváriumod, akkor az aljzatot nagyon fontos, hogy átmosd jó alaposan (én 15-20x szoktam amíg kristálytiszta nem lesz a víz amit leöntesz róla). Beleteszel 3-4 kilót egyszerre egy lavórba (vödörbe nem jó mosni mert nem tudod annyira átforgatni, jobb a lavór mert elterül benne). És engedsz rá meleg vizet, átforgatod a kezeddel párszor, leöntöd és így folytatod. Aztán mehet az aksiba. Ha olyan növényt veszel ami kényes a tápanyagra akkor vannak készen kapható táptalajok is, ezt beteszed a bazalt alá, vagy vehetsz növénynek táptablettát, vagy folyadékot. A tablettát a tövéhez kell odanyomni.

Aztán szépen beleteszed a díszítőidet, bújkálók, kövek ilyesmi, de én semmiképp sem javaslom ezeket a nagyon csicsás díszeket (hajóroncs meg koponya, nem akváriumba való). Elkezded feltölteni vízzel, mikor félig megvagy vele akkor beülteted a növényeket. Aztán mehet a többi víz, végül beleteszed a melegítőt, levegőztetőt, beleteszed a szűrőt és beindítasz mindent. Ezzel így vársz 2 hetet, ekkorra már beáll a vized, nagyjából kialakul a biológiai flóra, és mehetnek a halak.

Világításhoz legegyszerűbb ha veszel egy időkapcsolót, beállítod, hogy mondjuk reggel 11kor kapcsoljon be és este 11kor ki. Vagy épp amikor lefekszel aludni.

Etetni pedig mi naponta 2x szoktunk kisebb adagokkal, kapnak lemezes és granulált tápot is, valamint 3 féle fagyasztottat.

Ha van kérdésed még szívesen válaszolok. :)

2010. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. nov. 23. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a halakat nyugodtan összerakhatod.


Ami kell:


szűrő: Triviális a funkciója.

vízmelegítő: a vörös neonok szeretik a meleg vizet

Világítás: Ez a halaknak nem létkérdés, de a növényeknek igen.

2010. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!