Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől rothadnak a növények...

Mitől rothadnak a növények levelei az akváriumban?

Figyelt kérdés
Kapnak CO2 tablettát, tápot , a fény nem tudom elég -e (2*18W), most dobtam ki az egyiket,sztem a víznek nem tett jót a rothatdása.
2010. nov. 24. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
vlószinüleg olyan növényt raktál bele aminek a természetes környezete nem a vízben van. probájl oylat beszerezni ami amugyis csak a vízben él meg
2010. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gfero ***** válasza:
a növényeknek is kell tápoldat meg megfelelő fény min napi8-10ora
2010. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
azt is meg kéne nézni hogy az a növény hány fokos vizben érzi jól magát
2010. nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon igényes növények, amiknek nagyon sokmindent kell biztosítanod, hogy megmaradjon (pl. legtöbb hínárféle). A co2 tabletta nem sokat ér, a folyékony többet, de a palackos az igazi, azt semmi nem pótolja. A fényt nem írtad, hogy mekkora akváriumhoz van 2*18, de egy jó világításnak durván fél watt/liter mondható (ez közel sem biztos, akváriummérettől függ). Valamint valóban vannak, akik szárazföldi, mocsári növényeket árulnak vízalattinak, ami egy ideig bírja aztán elrohad (ilyen ez a magyar piacszellem...). Vegyél anubiast, fodros vízikalászt, lándzsás vízipáfrányt, crypto féléket, jávai mohát, ők jól bírják a strapát, szépen megmaradnak különösebb erőfeszítés nélkül.
2010. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egíszerű, tarts strapabíró növényeket.

Anubias, lilaoepsis, vizipáfrány, cripto-k, jávai moha.

Ezekkel nem lesz gondod.


Pl nekem van anubias bateri gold, volt egy kicsi csak egy tő, azt szétszedtem 6db-ra, minden darabján volt 3-4 levélke, aztán ezeket rákötöztem vasfára, és hát elég lassan, kb úgy egy év alatt lett mind a 6-ból egy nagyobb bokor. És ez már így tök jól néz ki.

2010. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!