Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell sófürdőt csinálni...

Hogyan kell sófürdőt csinálni a bettának?

Figyelt kérdés

A párom kérésem ellenére is betelepített egy 10L akváriumot. Fogalma nem volt semmiről, így a halak megbetegedtek...túltelepítettek voltak stb. Megsajnáltam és elmentem bevásásrólni :) Újraépítettem az akváriumot, kifőztem a köbeket, letisztítottam a növényeket, antoklórt és parakillt tettem a vízbe. Van fűtőszálam, és szürős levegőtetőm.

Az akciba 3neon 2 házmester és egy fiúcska betta van. Mostmár látom hogy kicsit múlóban a darakór, de a betta farkán fehér pamacsok vannak és tépázott. Ha jól gyanítom ez uszonyrothadás, vagy gomba és azt olvastam hogy azon kívől hogy az akváriumba egy csapot teáskanál sót tettem, még egy sófürdő sem ártana. De azt hogy kell csinálni.

Kérek szépen tanácsokat... ha valamit nem jól írtam nyugodtan javítsatok ki!

Üdv.: egy extra kezdő akvarista

Ja és az miért van hogy csak 26fokra fűt fel a fütőszáll? hogy kéne 30 fokos vizet csinálni? hogy a korokozók pusztúljanak?


2010. nov. 25. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Uhh... Hát itt a sófürdővel már nem sokat segítesz, ez legyen a legkisebb probléma. Egyrészt a 10 liter a bettának is kevés, a neonoknak és a harcsának semmi esélye ekkora helyen a túlélésre. Ráadásul csapathalak, ez mégtöbbet ront az amúgysem rózsás helyzetükön. A betegségek legyőzéséhez megfelelő életkörülményeket kellene biztosítani, ez után következhet a kezelés. Ez mondjuk egy 50 literes akvárium lenne, de nemhiszem, hogy kibírják a betelepítésig. Amivel próbálkozhatsz, az a parakill, dezinfect és az aquafuran.
2010. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De ha mégis megpróbálnám így akkor hogykéne a sofüdőt csinálni?

Meg hogy kéne 30fokot csinálni?

2010. nov. 25. 14:17
 3/3 gfero ***** válasza:
40%
1kiskanál 1liter vízhez 3percig,ha időközben felfekszik a viz tetejére egyből szed ki ,a parakril egy jó gyógyszer .30fokot ugy tudsz csinálni hogy erősebb fűtőt veszel
2010. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!