Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire ugrálnak az aranyhalak?

Mennyire ugrálnak az aranyhalak?

Figyelt kérdés
Mivel az akváriumban tavirózsa és egyéb úszó növények lesznek, nem szeretném teljesen lefedni. Mennyire töltsem fel vízzel?
2010. nov. 25. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van helyük lendületet venni, akkor tudnak nagyokat ugrani (főleg ha megijednek).

Nagy (1-1,2 méter magas) műanyag dézsából a 7 cm-es aranyhalakat láttam már kiugrálni, úgy, hogy min 15 cm-vel volt alacsonyabb a vízszint, mint a dézsa pereme.


Vagyis csak a halakat láttam a földön reggelre.

2010. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fene a pofájukat :) Kis kamikázék. Egy perem ragasztásán gondolkozok még, nem tudom az megakadályozná-e őket. De így lehet, hogy fedés lesz a vége.
2010. nov. 25. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tavirózsa lesz meg ilyesmi, akkor azon az oldalon nem hiszem, hogy ki tudnak ugrani. Nem férnek ki a növénytől. :) A másik felét meg ha lefeded szerintem úgy jó lenne.
2010. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem néztem volna ki belőlük, és gondolom nem létrán másztak ki, más állat nem volt a helyiségben.

(Nyitásra érkeztem és együtt léptem be a tulajjal, és ő is csodálkozott.)

Mondjuk ezek csak "ideiglenesen" voltak ebben a dézsában (árusítás idejére) szóval csak sok hal egy szűrő-szellőztető és kész.

Ilyen helyen hamar megunják az életüket.


Ezek mind normál felépítésűek voltak, a fátyolos, az oroszlánfejű meg a gülüszemű nyilván kisebbet ugrik, már ha tud egyáltalán.

2010. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor berendezés után úgyis kiderül, mennyire takarja be a növény, aztán majd meglátom. Mert például szellőzés miatt is jobb lenne letakaratlanul, az is jelent 1-2 Celsiust, ami egy 22 C körüli szobában nagyon jól jön nekik.
2010. nov. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!