Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vásárol halat az, akit...

Miért vásárol halat az, akit annyira sem érdekel az egész, hogy olvasgasson néhány órát a legalapvetőbb igényeikről, a tartás feltételeiről, lehetőségeiről?

Figyelt kérdés
Lustaság? Ostobaság? Önzőség? Nem értem, hogyan gondolkoznak egyesek... :/
2010. nov. 26. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nem csak halakkal kapcsolatban van ilyen.
2010. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont egy madaras kérdés miatt írtam ki a kérdést. A papagáj szenved, a kérdező szerint a doki úgysem tud segíteni rajta, de itt megkérdezi, hogy mit tegyen, sos, sürgős... Mindenhol megvannak ezek. De egyszerűen bárhogy próbálom, nem tudom megérteni, miért ilyenek az emberek... Miért kell az a szerencsétlen állat?
2010. nov. 26. 14:55
 3/8 anonim válasza:
azt a kérdést én is láttam. én amint baja volt a papagájomnak, elvittem az orvoshoz, igaz azt mondta hogy nem tud rajta segiteni... de hát ezvan:( mérgező növényböl csipegetett,sajnos késön vettem észre, később megvakult, körbe körbe szaladgált és meghalt végül.:( de én igenis törödtem vele!:)
2010. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, a kérdés nem rád vonatkozik természetesen. Mindenkinek pusztul el állata, csak van, aki egyszerűen feltesz itt egy kérdést segítségnyújtás helyett. Vagy akkor, amikor már nagyon rossz a helyzet, vagy mikor már elpusztul az állat, meglepődve kérdezi, hogy mi miatt...
2010. nov. 26. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Mielött belekezdtem az akvarisztikába ,sokat olvastam itt a neten .Mégis volt hogy feltettem itt kérdést ,mert kíváncsi voltam személyes tapasztalatokra is .

Voltak dolgok ,amikről ellentmondásos cikkeket olvastam ,és bizonytalan lettem .Hála az égnek hogy itt többségben segítőkész emberek vannak ,és hasznos válaszaikkal sokat segítettek a kezdetek kezdetén .Azzal én sem értek egyet ,hogy egyszerűbb embereknek ide beírni egy mondatos kérdést ,és válaszra várni egy kis utána járás helyett.Valószínűleg vannak olyanok is akik jó poénnak veszik hogy feltesznek egy kérdést,és otthon ezen röhögnek .

2010. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, van, aki viccből tesz fel kérdést, de sajnos személyesen is tapasztalom a nemtörődömséget. Valaki, aki személyesen segítséget kért tőlem, úgy gondolta, hogy azért pusztulnak a halai, mert megöregszenek. 1 hónap után... Így folyamatosan vette az újakat...

Kérdezni meg én is szoktam, kell is, hibázok is, de azért gondolkozzunk már... :(

2010. nov. 26. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok kiskorú (14 alatt) próbálkozna haltartással és én rájuk gondolnék, hogy beír ide (azt nem is nézi, hogy kb. vagy két tucat hasonló vagy ugyanolyan kérdést már feltettek előtte), hátha kap sok választ amivel majd talán kezd is valamit. Persze tisztelet a kivételnek és nincsenek előítéleteim sem, csak szerintem épeszű normális ember tisztában van azzal, hogy bármilyen állatot is választ azért felelős.
2010. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Sok súlyosan hülye emberrel találkoztam már. A kedvencem egy nő volt, aki egy kereskedésben panaszkodott, hogy döglenek az aranyhalai. A sztorija: százvalahány literben féltucat aranyhalhoz vett kb. még annyit, majd sorra elkezdett dögleni az összes. Vizet nem cserélt, csak kiszedte a dögöket és sopánkodott. Egy hét múlva ment a boltba, hogy az itt vett halai "megfertőzték" az övéit és antibiotikumot kért, mert az erős gyógyszer, súlyos problémára meg az kell. Végighallgattam, próbáltam elmagyarázni hogy inkább a vizet kéne kissé gyakrabban cserélnie, egyik fülén be, a másikon ki, végül kért valamit az eladótól, asszem bactopurt kapott és távozott.


Akit nem érdekel, hogy egy élő állatnak milyen igényei vannak, annak kalapáccsal se lehet a fejébe verni, hogyan kéne. Ráadásul úgy látom, az eladók se igyekeznek nagyon. Ha jól tudom, ma már érvényben van egy olyan szabály, hogy minden eladott állat mellé kell adni tájékoztatót, de én ilyet még soha nem láttam. Én sem értem, minek annak hal, aki annyit sem hajlandó megtenni ami minimálisan kell ahhoz, hogy ne forduljon fel. De ha el is vegetál, egy beteg hal a lehangoló látványával nem felel meg nagyon a "díszállat" kategóriának.

2010. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!