Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az hogy egy 45l-es...

Miért van az hogy egy 45l-es akváriumban a GUPPIJAIM folyamatosan döglenek.25-26C-os vizben élnek, kevesen vannak, sok növényzet van, szürő-levegőztető, fütő, világitás működik nekik?! Köszönöm válaszaitokat előre is! Henrik

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy darakórosak? nincsenek rajtuk kis fehér pöttyök? ha nem akkor biztos van valami fertőzés a vízben:S


22L

2010. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Cseréled a víz 30%-át heti rendszerességgel?
2010. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kzs ***** válasza:

Nekem a nőstények mindig strapabíróbbak voltak, mint a hímek.

Különben milyen értékei vannak az akváriumvíznek?

Nem lehet, hogy nagyon lúgos?

És a csapvíz milyen? (pH,GH,KH)

2010. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Válaszom:

A víz értekeit még sohasem mértem. A vízbeni fertőzés nem gondolom hogy lehetséges, mivel a kishalaim nem nagyon halnak, és a növényeim,algaevőim,csigáim sem. Murr a víz 30-40 százalékát heti rendszerességgel leszoktam cserélni továbbá heti rendszerességgel takarítom a levegőztetőt-szürőt, és a talajkoszt (hal ürülék stb...) 1,5 hetente talajporszívóval takaritom... SZERETNÉM MÉG TOVÁBBRA IS KAPNI A HOZZÁSZÓLÁSOKAT MERT EZ NEM ÁLLAPOT HOGY MEG VESZEK 5 GUPPYT ÉS A JÖVŐHÉTRE MÁR CSAK 3 LESZ.... Köszönöm. Henrik

2010. nov. 26. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez így érdekes, látszólag minden rendben van. Akkor még azt írd le, hogy hogyan döglenek meg, milyen tüneteket mutatnak? Egyszerűen csak elpusztulnak egyik napról a másikra? Mivel etetsz? A vízcsere pihentetett, állott vízzel történik? Ugyan olyan a hőmérséklete, mint az akváriumban lévő fűtött víznek? Mert ha nem, akkor a megfázás simán okozhatja ezt. Pontosan hányan vannak?
2010. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Válaszom:

Az elpusztulásuk különleges mégis guppijaim 90% igy halt meg :(. Az elpusztulás: A guppi gerincén ferdeség látható, ilyenkor a guppi csak felfelé beállt testel tud úszni kb. még 0,5 napig hiszen ezután ugyanilyen ferdeháttal a víz alján mozdulatlanul fekszik, meghalva.

Mint ahogy a válaszom elején irtam a guppijaim 90% sajnos igy pusztul el. Etetés: JBL Novo Guppy haleledelt kapnak főeledelnek, mellette "Panzi szúnyoglárvát" + "Sera Flora" halételt. Az etetés nállam úgyszokott működni hogy "behintek" bizonyos mennyiségű haleledelt és várom hogy elfogyjon, nehogy utánna a vizben bomlásnak induljon. Vízcsere: Csak "SERA AQUATAN" vizkezelővel kezelt, szobahőmérsékletű, állott vizzel szoktam halaim vizeit 1hetenként részlegesen kicserélni. Halak darabszáma: 10db GUPPY halat tartok egy 45literes világitott,levegőztetett,fűtött akváriumban. Remélem minden kérdésedet megtudtam válaszolni és SZERETNÉM MINDENKINEK A SEGITSÉGÉT KÉRNI, HISZEN EZ NEM ÁLLAPOT HOGY PUSZTULNAK SZERENCSÉTLEN HALAK... =(

Köszönöm. Henrik

2010. nov. 27. 07:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk, remélem ez segít.

[link]

2010. nov. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Válaszom:

"Murr" köszi a segitséget. Elolvastam a cikket igaz még mindig rejtélyes számomra hogy mitől lehet guppijaimnak gerincferdüléses halálos betegségük. De azért köszi. H

2010. nov. 28. 13:23
 9/12 anonim válasza:
nem szoktad látni ,hogy csipkedik egymást?
2012. jún. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Anolisz válasza:
Lehet több válasz lenne ha nem szinte parancsolgatva
2013. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!