Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet ilyen drága egy hal?

Hogy lehet ilyen drága egy hal?

Figyelt kérdés

Voltam egy megjegyzem kis állatkereskedésben, tehát nem valami nagy forgalmú üzlet. És egy páncélosharcsa volt 1300 ft/db! Másmilyen corydoras meg 200 ft/db.

Hogy lehetett ilyen drága?Az valami különleges hal lehetett?


2010. nov. 26. 17:30
 1/7 anonim válasza:
38%

Én Tatabányán vettem még 1 éve páncélosharcsát 400Ft-ért.

szóval nem hiszem, hogy különleges lenne.

Valószinűleg egy olyan kereskedésbe vetted a halat, ahol ez a hal faj rohadt drága. Nem hiszem, hogy különleges lenne. :)

2010. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már megszerette azt a halat a kereskedő és el se akarja adni.
2010. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kzs ***** válasza:

Igen, tényleg van ilyen drága hal - még corydoras-ban is.

Ugyanis nem mindegy, hogy mennyire könnyű tenyészteni, illetve hogy mennyire szapora. Továbbá szerepet játszik az is, hogy mekkora (kifejlett-e, vagy éppen eladható méretben van).

Ami a tenyésztését illeti: könnyen meglehet, hogy a szóban forgó hal letesz 10 ikrát, amiből felnő 4.

Na ebből csináljon valaki hasznot!

2010. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan cory, aminek nagyker ára kb. 15000 HUF. Valamelyik 600 ikrát is rak, valamelyik 30-at. Valamelyik sokkal nehezebben indítható. Nem véletlenül van különbség az áraikban. Ha kis boltban láttad, akkor valószínűleg különlegesség volt. Plázában már találkoztam én is 1300-ért (máshol max. 1000) olyan coryval, aminek a reális ára 200, csak nem összekeverték, mert fogalmuk sem volt, hogy mit árulnak.
2010. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A diszhalak általában drágák szoktak lenni az elevenszülők is már ebben az évben 220-450-ig terjedtek(Országos szinten) , a ritkább fajtájú halaknak az áruk igen nagy hiszen általában kinti országokból szokták behozni az ilyen ritka halakat. Henrik
2010. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egy példa, hogy a corydorasokon belül miért drágább egyik másik faj:

[link]

2010. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mo-on kifejzetten olcsók a díszhalak. Itt minden olcsó, a munkaerő is...

Nem igaz, hogy a panda 4 ikrát rak. Tényleg keveset, de a gond az, hogy nagyon elrejti, s így előfordulhat, hogy csak 4-et talál az akvarista.

2010. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!