Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 30 literes akváriumban...

Egy 30 literes akváriumban lehet tartani együtt Red cherry garnélát és neonhalat?

Figyelt kérdés
És ha igen, miből mennyit?
2010. nov. 27. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Garnélából kezdetben vennék 5-10 db-ot úgyis elszaporodnak nagyon hamar. :) Neonokból meg mondjuk egy 8 db-ot. Igazság szerint kellene a neonoknak 50 liter, de szerintem nem lesz semmi bajuk ekkorában sem. Tegyél bele sok növény, jávai mohát és gömbmohát mindenképp a garnik miatt, meg jó sok növényt, hogy a neonok is örüljenek. :) Meg persze megfelelő világítás is legyen, és sötét talaj, mondjuk bazaltzúzalék. Garnélák is meg a neonok is ezt szeretik és abba is mutatnak jól.
2010. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Kb. 10-10 db.
2010. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!

Örömmel hallom, mert jávait és gömbmohát mindenképpen akartam:D

2010. nov. 27. 11:20
 4/9 Platypus ***** válasza:
Én a helyedben nem ragaszkodnék a neonhalhoz. Igazán csak nagy rajban érzik jól magukat, ami 15-20 példánynál kezdődik, annyinak pedig elég kevés 30 liter. Persze lehet ekkora helyen is 10 neonhalat tartani, de a lehet az nem egyenlő azzal, hogy tényleg jól is érzik magukat. Vegyél inkább törperazbórákat, azokból kényelmesen elfér 10-15, és az újszülött garnélákat sem bántják. Garnélát viszont egy kazalnyit tarthatsz.
2010. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, tudom hogy az nem egy szuper neonhal "tartály", viszont arra gondoltam hogy gyakorlok egy ilyen kicsin, és aztán befektetek egy 120 literesbe ami egy dél amerikai lenne.

2010. dec. 7. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyobbb akváriumot szeretnél nézegesd a használtakat elég jó dolgokat ki lehet fogni én 15000-ért vettem egy 220 literest világítással és aljzattal együtt.

Persze előtte én egy 50 literesen gyakoroltam egy évig és sajna pár halat ki is nyírtam ezalatt az idő alatt.A neonhalaim pl mind elpusztultak sajna nagyon érzékeny jószágok.

Ha még nem volt akváriumod akkor csak óvatosan nehogy rögtön beletedd a neonokat és a garnikat mert megpusztul mint.

Várni kell kell velük mert nem a legstrapabíróbb jószágok.

Én is most akarok egy garnélásat berendezni.

Először pihentesd a vizet persze ezt lehet az akváriumban is 1-2 napot mindet járass közben szűrőt világítást utána adagolj valamien baktérium készítményt minden nap pl sera nitrivec-et 4-5 napon keresztül majd utána tedd be csak a neonokat,majd ha már kezd kialakulni némi alga akkor mehetnek be a garnélák is de nekik szerezz be jávai mohát vagy más mohafélét pl karácsofa mohát a kettő közül egyik mindenképp kelleni fog.

Ha mindent szépen fokozatosan teszel akkor nagyon kevés élőlényed fog elpusztulni illetve lehet,hogy egysem,de ha elsieted akkor tömeges elhullás lehet a vége.

Egyébként én is most tervezem a régi 50 literest beüzemelni garnélásnak jelenleg az algák megjelenésére várok,hogy találjanak enni majd maguknak.

2010. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod!

Ezt a használt dolgot megfontolom. Már volt akváriumom, és nekem a neonok strapabíró kis jószágoknak tűntek.

Már hónapok óta nézegetem az akvarista honlapokat, és talán be tudnám vállalni.

Azt szeretném viszont még megkérdezni, amire nem találtam infót hogy a halakat a nap bármely szakában etetni (persze nem hajnali 3-kor) vagy csak reggel? Én estére gondoltam mert akkor tudnám élvezni a halak látványát:) Ha ezzel most egy nagyon nagy butaságot kérdeztem akkor bocsi.

2010. dec. 9. 14:42
 8/9 Platypus ***** válasza:
Bármelyik napszakban etethetsz, a világítás felkapcsolása után érdemes fél órát várni, hogy rendesen felébredjenek. Akár naponta 2x is etethetsz fele adagot, fiatal halaknak jót tesz, és így kisebb az esélye annak hogy valamennyi belőle a talajon köt ki.
2010. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!
2010. dec. 10. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!