Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 l-es akváriumba hány és...

15 l-es akváriumba hány és milyen neonhalakat ajánlotok? És melléjük esetleg még másmilyen hal mehet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Neonnal legalább 50 literes kell, abba lehet már 10et tenni. Annál kevesebbet meg nem, mert csapathalak, szóval neont ne vegyél.

15 literesbe vehetsz esetleg egy bettát, de annak is tegyél rendesen szűrőt, levegőztetőt meg fűtést, mert az tévhit, hogy megél anélkül is. Megél igen, de szenved és hamarabb elpusztul.


[link]


Itt nézz körbe minek elég a 15 literes.

Én a helyedbe vennék inkább garnélákat. Azoknak elég ekkora és nagyon viccesek, szépen be lehet rendezni az akváriumukat.

2010. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam a diszhal.info-t mantrázni, de 15 literes akváriumot nevelésre, ívatásra és karanténozásra szokás használni.

Vegyél egy 30 literest, abba már mehetnek a neonok.

2010. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De az egyik oldalon az van hogy a bettának is min. 50 l-es aksi kell...akkor most ebben tényleg nem lehet halakat tartani?:(
2010. nov. 27. 16:22
 4/9 gfero ***** válasza:
a15l.aksi nem való hal tartásra esetleg egy darab betta vagy karanténozásra.a neon raj hal nem lehet tartani ilyen kis aksiba
2010. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, 50 literes kellene 1 hímnek és 3-4 nőstény bettának, de esetleg 1 db hímet lehet tartani benne. De melyik hal nem érzi jól magát nagyobb helyen? Én nem tennék semmit bele. Vegyél egy legalább 50 literest (mi múltkor 1500 Ft-ért vettünk tök jót, van hozzá tolótető és 2 felé egy üveglappal el lehet választani). Ezt meg használd karanténnak.
2010. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg amit ajánlok hogy díszakváriumnak használható hiszen tehetsz bele csak kizárólag 2db elevenszülőt ami lehet platti,guppy,molly. És ezek levegőztetővel, fűtővel teljesen ellesznek. És ha 2elevenszülőt teszel bele akkor egy halra 7,5l viz jut tehát az ideális. Próbáld meg ezt! Üdv. Henrik
2010. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! A molly-nak 150 literes akvárium ajánlott. Én nem tenném ekkorába. Esetleg 2 guppi még elmegy, de az meg milyen? 2 hal nem hal...akkor ne tegyen inkább semmit, vegyen nagyobbat. Nem összeg egy 50 literes akvárium, ha meg nincs pénze rá valakinek rendszeresen, inkább bele se kezdjen.


Egyébként hány éves vagy, Henrik? Csak kíváncsiság, nem bunkóságból kérdezem :) Látom nem rég vagy regisztrálva, nem ismerős a neved.

2010. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy 24 éves vagyok. csak 12vel engedett regisztrálni =(. Nem vagy bunkó !
2010. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jójó...köszi=D
2010. nov. 28. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!