Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom az úszó májmohát...

Hogyan tudom az úszó májmohát a talajhoz rögzíteni?

Figyelt kérdés
igazából az akvárium alját szeretném bezőldíteni és erre a kis aranyos növénykére gondoltam. Hogyan, mivel rögzítsem a talajhoz hogy később magától is hozzátapadjon és ,,moha''szőnyeget alkosson??
2010. nov. 27. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Úszó májmoha azért úszó, mert a víz felszínén lebeg, ott is érzi jól magát. Ha a talajra szeretnél akkor jávai mohát rögzíts damillal kövekhez, fákhoz.
2010. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kedves előző válaszoló akkor nézd meg a 2.képet a linken: [link]
2010. nov. 27. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, de írja is, hogy ha szabadon van hagyva, hogy ússzon a felszínen akkor szépen fejlődik. Vagyis ott érzi jól igazán magát. Persze lekötheted azt is damillal, de ilyenre inkább jávai mohát szoktak.
2010. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó..... égen-földön nem kapok jávai mohát... senkinek nincsen és a boltokban csak néznek rám hogy én mért kérdezem hogy van e ugyanis a boltban 1 évben 2x ha van.... tehát továbbra is érdekel hogyan lehetne a foldre rögzíteni hogy ne is rohadjon el és jól is nézzen ki.....
2010. nov. 27. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Akvarista.hu-n lehet kapni jávai mohát. Meg nem tudom, én eddig akárhol jártam akvarista boltban, mindenhol volt jávai moha. Mondjuk nem tudom pesti vagy-e. De ha igen akkor tudok mondani jó pár helyet.

De akvaristán tényleg nézz körbe, elég sokan szoktak hirdetni.

A májmohát meg damillal kötözd le lazán egy kőhöz vagy fához, aztán majd szépen ránő. Vagy vegyél hálót és azzal rögzítsd le. Más megoldás nem nagyon van.

2010. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És még ezt is olvasd el:

[link]

2010. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a linkelt kép nagyon szép, úgy is marad ideig-óráig, maximum 2 hétig. A májmoha kis villákból áll, amik lazán kapcsolódnak egymáshoz, tehát ez nem egy egybefüggő növény igazából. Zöldségesnél kapható műanyaghálóval szokás lerögzíteni, például azzal, amiben a narancsot adják. De egy hét után az alja sárgulni kezd, a teteje pedig a fény felé tör, átnő a hálón és felemelkedik. A másik pedig, hogy hihetetlenül fényigényes növény, nem túlzás neki az 1 watt/liter világítás.
2010. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Én kövekkel oldottam meg. Damillal lazán rákötöztem egy kupacot, és körberaktam jávai mohával. Nagyon gyorsan nő, 2 hetente nyírni kell, és hamar "lenő" a rögzítésről, mivel a teteje nő, az alja meg elhal. Nálam a többi moha lenn tartja, így nincs vele probléma, tavasz óta megvan és nem jött fel a helyéről.

Itt láthatod az enyémet:

http://www.youtube.com/watch?v=c9dCUoelCJ8

2010. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
Elírtam, bocs, hetente 2x kell nyírni.
2010. dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!