Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan méretű fűtő, amivel...

Van olyan méretű fűtő, amivel megoldható egy 50l-es és egy 100l-es akvárium fűtése is? (Nem egyszerre! ) Mekkorát javasolnátok?

Figyelt kérdés
50l-esem hidegebb helyre költözött, így muszáj vennem (holnap jó lenne már) egy fűtőt. Pár napja viszont kiderült, h kapok egy 100l-est majd vmikor januárban. Meg lehet ezt oldani úgy, h veszek egy nagyobb fűtőt, és ebben a 2 hónapban az melegíti az 50-est, utána meg megy a 100-asba? Mekkorát lenne érdemes? Csak 2 bolt van a környéken (vidék), és az eladók véleményén kívül másét is ki szeretném kérni (mielőtt butaságot csinálnék).
2010. nov. 28. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Termosztátos fűtővel igen. Beállítod 25 fokra és már jó is. Akkor kapcsol be és ki amikor kell. Menj el a boltba és mondd el a problémád, adni fognak neked egy megfelelő teljesítményűt, mindenképp olyat kérj, amin állítható a hőfok. Vegyél hőmérőt is és rendszeresen ellenőrizd, hogy fixre be tudta-e állítani a hőfokot.
2010. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Frontosa ***** válasza:

Vegyél egy 100 W - os automata főfokszabályzós rúdfűtőt. 3-4 e Ft. Ha kisebb akváriumba teszed akkor az fog történni, hogy hamarabb eléri a kívánt hőfokot, illetve ritkábban kapcsol be. Ha meg meglesz a 100 literes, a 100 wattos fűtőt át tudod tenni és éveken át tartja a beállított hőmérsékletet.

Mivel itt a minőségi és kevésbé jó fűtők között árban nincs nagy különbség, javaslom pl. az Eheim fűtőit. Jártam már úgy, hogy egy olcsó fűtő túlmelegítette a vizet, de az Eheim-ben még sosem csalódtam és kb. 1000,-Ft-al volt drágább.

[link]

Üdv,

2010. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eddig egy hibás termosztáttal találkoztam, az éppen az EHEIM (Jager) fűtője volt. Ha hagyományos a temosztát, akkor mindig alá kell állítani a hőfokot és mérés után beállítani pontosan.
2010. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! Nem tudom mekkora választék lesz, de igyekszem majd jól választani.
2010. nov. 28. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!