Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízinövényeket hogyan lehet a...

Vízinövényeket hogyan lehet a talajba rögzíteni, hogy ne szálljon fel a víz felszínére?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináljátok?Gondoltam veszek valamilyen vízfelszínen úszó növényt,milyet ajánlanátok?

Köszönöm szépen előre is.


2010. nov. 28. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy ültesd be az aljzatba (ha tápigényes akkor időközönként nyomj a gyökeréhez tápgolyót vagy ültess alá táptalajt, pl. JBL Manado) vagy kötözd rá damillal valamire, pl. fára vagy kőre. Nekem a kötözés jó csak, mert az afrikai sügérek kitúrják sajnos az aljzatból a növényeket. :) Neked milyen halaid vannak?
2010. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket amit adtál.Nekem kishalaim vannak.Neonhal,guppi,molli,törpeharcsa.
2010. nov. 29. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Én simán csak a kavicsba vagy a homokba ültetem, lekötözni a lándzsás vízipáfrányt és az anubiast szoktam csak. Bár nem értem igazából, hogy most rögzített, vagy úszó növényt szeretnél, de a vízfelszínen úszó növényből a májmoha a legszebb, viszont hatalmas a fényigénye. Most tavírózsát is ültettem egy akváriumomba, az is gyönyörű, de nagy hely kell neki. Szóba jöhet még a vizijácint, kagylótutaj, békalencse. Nézelődj!
2010. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Murr!

Igazából mindkettőben gondolkodom úszó és rögzített növényben is.Igen erről a májmoháról már olvastam itt,egy kérdésben volt nemrég.Köszönöm.

2010. nov. 29. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kishalaid vannak (pl.guppy,molly stb.) akkor elég ha a gyökeres növényeket a kaviccsal betemeted és akkor az nagyon nehez tud kijönni a kavicsok közül. A kishalak meg úgysem fogják "sügér módon" kihúzkodni. Próbáld meg kaviccsal betemetni a rögzitéshez. Henrik
2010. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én veszek egy vasfát, aztán damillal hozzákötözök minden növényt, s akkor nem tud felszállni.


Meg azt is csináltam hogy 250 ft-ér vettem gagyi műnövényt aminek az alján volt ilyen műanyag súly. Azt leszedtem, a műnövényt eldobtam, és a súlyhoz kötöttem pár darab élő növényt hajgumival, az lehúzta annyira, hogy ott maradjon és akkor úgy ástam el.


Na most lehetett volna egy kődarabhoz is kötni, de nekem köveim nincsenek itthon.

2010. dec. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!