Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor tudom pontosan hogy...

TOMMEK0102 kérdése:

Mikor tudom pontosan hogy órákon belül lefial a guppim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég írtam erre az oldalra azzal a problémával hogy terhesek a guppijaim s elég furán viselkednek.

Külön is raktam őket egy másik akváriumba, egyet külön ketrecbe is hogy ha valamelyik hamarabb szül ne egye meg a másik a kicsiket. De a problémám a következő: több napja már teljesen fekete a hasuk alja s már nagyon várom a kicsiket :) de nem jönnek. Azt szeretném tudni, pontosan mit kell figyelni s mi az az állapot amikor már órák vannak csak hátra? Előre is köszönöm a segítséget.


2010. dec. 1. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre a válasz érdekelne engem is, mert nállam is ez a helyzet a terhes guppival... =(. Reméljük kapunk rá választ.
2010. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tomás de Torquemada válasza:
nem tudom a választ ,de ha megvannak a kicsik 'le kell Hhalásznos őket ,mert megeszik őket a nagyok (akár az anyjuk is...)
2010. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom s az előző szülésnél is még időben megtettem de akkor nem vettem észre a jeleket, ezért vagyok rá kiváncsi mert az hogy fekete a hasa nem mond semmit mert már vagy 4 napja fekete a hasa hátul elég izgága a guppi is.
2010. dec. 1. 18:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Erre igazából azt lehet mondani, hogy türelem!

Békén kell hagyni őket, nyugodtan, nem kell állandóan nézegetni, piszkálni. Jön, amikor jönnie kell. Pontosan, főleg órára pontosan nem lehet megmondani, de nem is kell. Nálam például most született 20 molly társasban, már 2 hete hatalmas volt az anya. De senki nem bántja, nem eszi meg őket. Egy kis szülőszobában persze, elkapkodják, de egy nagyobb méretű, kellően növényesített akváriumban, ami nincs túltelepítve, esélyük sincs a szülőknek.

A "kisipari" szaporításnak amúgy sincs értelme, mert egyrészt nehéz szép vérvonalat fenntartani, másrészt eladni szinte lehetetlen őket, mert tömve van a piac szép, olcsó elevenszülőkkel. Én sem győzöm elajándékozni őket, pedig viszonylag különlegesebbeket tartok.

2010. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kommentedet, az előző szüléstől számolj 5 hetet, kb. akkorra várható a következő adag.
2010. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Murr most nem biztos hogy mindenki árulásra tenyészti a guppijait, a másik meg az hogy itt a megyénkben ki van irva az állatkereskedésbe hogy kell nekik a guppy, mert annyira viszik, és magán ember is tud legalább olyan szépeket tenyészteni, mint amilyet drága pénzért a tenyésztő visz.
2010. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Murr azt megtudod nekem mondani hogy az én "adagom" mikorra várható?? Már nagyon várom őket. A guppyt Hódmezővásárhelyen vettem kb. múlt hét pénteken, és azt mondta az eladó hogy ez terhes.... Csak mikor fog megszülni??? Köszi..
2010. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor oda viszek én is egy vödörrel :D

Henrik, nem tudom megmondani, mikorra fog megszülni a guppid, pláne ha nem tudod mióta terhes. Én meg nem látom a monitoron keresztül. Azt viszont leírhatatlanul rossz ötletnek tartom, hogy veszel egy guppit és azonnal 15X15-ös szülőketrecbe teszed. Nem elég a szállítással járó stressz, még normális helye sincs. Vedd ki, hagyd megszokni az új helyét, majd legközelebb szaporítod. Nem rohanunk sehová, ez nem egy haszonállat, amit minnél előbb fejni kell...

2010. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Murr: A szálitás után 2 nappal tettem külön egy 20*15-ös szülőszobába, és benne van a szülőszobába egy adag jávai moha...
2010. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja bocs, 2 nap alatt tökéletesen megszokott mindent, 4 literes helyen tökegyedül pedig nagyon jó neki... De ne offoljuk szét ezt a kérdést, majd a tiédben válaszolok.
2010. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!